Tyle za jeden wpis na Instagramie dostaje Ronaldo! Może kupić sobie Ruch Chorzów

2019-10-16 10:30 MSo
Cristiano Ronaldo
Autor: East News Cristiano Ronaldo

Sportowcy wykorzystują swoje media społecznościowe nie tylko do promocji własnej osoby, ale i do zarabiania niemałej sumy pieniędzy. Najlepiej zarabiającym piłkarzem dzięki social-mediom jest Cristiano Ronaldo. Gwiazda Juventusu przez rok zarobiła TYLKO dzięki Instagramowi blisko dwieście milionów złotych! To daje sumę blisko 4,5 miliona złotych za jeden sponsorowany wpis!

Firma Buzz Bingo przygotowała analizę zarobków celebrytów na podstawie ich aktywności na Instagramie! Sprawdzono, ile wpisów sponsorowanych pojawiło się w tym medium społecznościowym, a następnie wyliczono, ile każdy z nich zarobił za pojedynczy post. Konkurencja została zdeklasowana przez gwiazdę Juventusu, Cristiano Ronaldo.

Jak informuje "The Sun" na podstawie badania, portugalski supergwiazdor zarabia za każdy wpis średnio 780 tysięcy funtów. Przez badane dwanaście miesięcy, Ronaldo opublikował 34 posty sponsorowane, co oznacza, że za samą aktywność na tym medium społecznościowym otrzymał 38,2 miliona funtów!

780 tysięcy euro to około 4,5 miliona złotych - jaki polski klub można kupić za taką kwotę? Przy tej sumie spokojnie można pozwolić sobie na zakupienie jednego z najbardziej utytułowanych polskich zespołów, Ruch Chorzów. Jak dobrze wiadomo, "Niebiescy" przeżywają ostatnio wielkie problemy finansowe i taki zastrzyk gotówki z pewnością, by im się przydał.

W przypadku dwóch wpisów, spokojnie można by zakręcić się już przy Fortuna 1. Lidze i na przykład Stomilu Olsztyn, którego kadra wyceniana jest przez Transfermarkt.pl na 2,28 miliona euro. By zainteresować się najniżej wycenianym klubem PKO Ekstraklasy, ŁKS-em Łódź, Cristiano Ronaldo musiałby wstawić osiem wpisów!

Celebryci, którzy zarabiają najwięcej na Instagramie:

  1. Cristiano Ronaldo (38,2 miliona funtów)
  2. Lionel Messi (18,7 miliona)
  3. Kendall Jenner (12,7 miliona)
  4. David Beckham (8,6 miliona)
  5. Selena Gomez (6,4 milona)
  6. Neymar (5,8 miliona)
  7. Zlatan Ibrahimović (3,2 miliona)
  8. Kylie Jenner (3 miliony)
  9. Ronaldinho (2 miliony)
  10. Khloe Kardashian (0,957 miliona)
Najnowsze