Piotr Zieliński

Autor: Cyfra Sport Piotr Zieliński

Wielka forma Piotra Zielińskiego. Wygrana Napoli, popis gry Polaka! [WIDEO]

2021-05-08 18:57

Napoli gra w ostatnich tygodniach rewelacyjnie, a my się cieszymy, bo błyszczy Piotr Zieliński. Polski pomocnik przyczynił się do wygranej Neapolu nad Spezią (4:1) w 35. kolejce Serie A. Zanotował dublet! Gol i asysta muszą robić wrażenie. Klub spod Wezuwiusza wskoczył na drugie miejsce w ligowej tabeli. Kilka miesięcy temu skreślani, teraz bliscy miejsca gwarantującego grę w Lidze Mistrzów.

Gracze Gennaro Gattuso mogą spokojnie czekać na niedzielny hit, w którym zmierzą się Milan z Juventusem, a więc kolejni zainteresowani miejscem na podium Serie A. Jedno jest pewne, nikt już nie dopadnie Interu, który kilka dni temu odzyskał Scudetto. W Neapolu skupiają się teraz wyłącznie na miejscu w pierwszej czwórce. Rozgromienie Spezii 4:1 na razie daje im drugą lokatę.

Borussia Dortmund zapewnia Bayernowi Monachium kolejny tytuł mistrza Niemiec! RB Lipsk przegrywa z BVB

Tak okazałej wygranej nie byłoby, gdyby nie Piotr Zieliński. Polak ma znakomitą wiosnę, a swoją dyspozycję potwierdza niemal w każdym meczu. W Spezii zagrał kolejny świetny mecz. Dzięki niemu Napoli wyszło na prowadzenie już w 15. minucie spotkania. W polu karnym zachował zimną krew niczym Robert Lewandowski. To już siódmy gol „Ziela” w tym sezonie Serie A.

Na kolejny punkt do klasyfikacji kanadyjskiej nie musiał długo czekać. Siedem minut później Polak fetował asystę. Po jego dokładnym dograniu do siatki trafił Victor Osimhen.

ZOBACZ: Piotr Zieliński - sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

Juventus – AC Milan i Parma – Atalanta, na te spotkania czekają piłkarze Napoli. To są – oprócz Parmy - chętni na trzy miejsca w Lidze Mistrzów. Neapolitańczycy czekają na ich ruch.