Antonio Conte

i

Autor: East News Antonio Conte

Zdobył tytuł we Włoszech i... stracił posadę. Antonio Conte odchodzi z Interu

2021-05-26 20:06

Niespełna miesiąc po wywalczeniu z drużyną pierwszego od 11 lat mistrzostwa Włoch, zespół Interu Mediolan opuszcza trener Antonio Conte. 51-letni szkoleniowiec w środę wynegocjował z klubem zasady rozwiązania kontraktu rok przed upłynięciem. W efekcie Conte zainkasuje 7 mln euro z tytułu przedwczesnego pożegnania. Jego umowa z Interem na następny sezon zakładała gażę w wysokości 13 mln euro.

Antonio Conte uznał, że nie chce firmować tego, co się dzieje w klubie, którego szefowie – z chińskiej grupy Suning – zapowiedzieli wyprzedaż zawodników z powodu kulejącej sytuacji ekonomicznej. Inter postanowił pozbyć się graczy o wartości rynkowej 80 mln euro. Trener oczekiwał ruchów przeciwnych, to znaczy wzmocnienia zespołu na kolejny sezon i liczył na podtrzymanie zwycięskiej passy. Conte był trenerem Interu 2019 roku i od tego czasu doszedł do finału Ligi Europy oraz niedawno doprowadził podopiecznych do scudetto w Italii. Na giełdzie nazwisk pojawili się od razu potencjalni następcy szkoleniowca. Wśród nich wymienia się Simone Inzaghiego i Massimiliano Allegriego.

Jan Tomaszewski o przyjeździe WAGs na kadrę: Czy Lewandowski nagle pójdzie pić alkohol z żoną? | Futbologia

Boniek w końcu przerwał milczenie. Powiedział o braku Grosickiego w kadrze, jego słowa mówią wszystko

To było porozumienie stron

Inter wydał oświadczenie w związku z zaistniałą sytuacją: „Osiągnięto porozumienie z Antonio Conte w sprawie rozwiązania jego umowy za porozumieniem stron. Klub chciałby podziękować Antonio za niezwykłą pracę, którą wykonał, a której kulminacją było zdobycie 19. tytułu Interu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Antonio Conte na zawsze pozostanie częścią historii naszego klubu” – podkreślono w komunikacie.

Conte do Realu czy Tottenhamu?

Co dalej z Antonio Conte? Jego nazwisko jest łączone z Realem Madryt, gdy nasiliły się spekulacje, że odejdzie stamtąd Zinedine Zidane. Mówiło się także, że mógłby objąć posadę w Tottenhamie.

Sonda
Czy Robert Lewandowski to najlepszy piłkarz świata?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze