Iga Świątek

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Iga Świątek: kim jest? Sylwetka polskiej tenisitki. Iga Świątek: rodzina, osiągnięcia

2021-07-14 15:09

Jeśli mielibyśmy wskazać na jedną z największych gwiazd polskiego sportu w ostatnich miesiącach, niechybnie wskazalibyśmy na Igę Świątek. Młoda tenisistka przebojem wdarła się do światowej czołówki i błyskawicznie miliony kibiców poznało jej nazwisko. Na igrzyska olimpijskie do Tokio jedzie jako jedna z faworytek do medalu. Zwłaszcza, że wiele znanych tenisistek w stolicy Japonii się nie pojawi. IO Tokio Kim jest Iga Świątek? Sylwetka polskiej tenisistki - rodzina, osiągnięcia.

Wielu kibiców tenisa w Polsce obawiało się, że po zakończeniu kariery przez Agnieszkę Radwańską długo żaden z zawodników reprezentujących biało-czerwone barwy nie zaistnieje na światowej arenie. Obawy te były jednak niepotrzebne, bo dziura po "Isi" została zasypana błyskawicznie. A stało się to dzięki Idze Światek. Warszawianka od kilku miesięcy udowadnia, że w niedalekiej przyszłości może być liderką w żeńskim tenisie.

Iga Świątek dostała niesamowity prezent od przyjaciół. O takim właśnie marzyła, zdjęcie mówi wszystko

Iga Świątek - kim jest? OSIĄGNIĘCIA reprezentantki Polski

O naszej reprezentantce głośno zrobiło się pod koniec ubiegłego roku, kiedy to jak burza przeszła wszystkie rundy wielkoszlemowego Roland Garros i jako pierwsza Polka w historii wygrała turniej tej rangi. Dla wielu było to ogromne zaskoczenie, ale na kolejnych imprezach Świątek potwierdzała swoją siłę. Później wygrała jeszcze dwa turnieje rangi WTA, co miało miejsce w australijskim Adelaide oraz w Rzymie. Wcześniej jeszcze Świątek była triumfatorką juniorskiego Wimbledonu.

IGA ŚWIĄTEK MISTRZYNIĄ ROLAND GARROS! Polka rozgromiła Kenin w drugim secie!

Iga Świątek - rodzina

Mistrzyni Roland Garros może liczyć na wsparcie rodziny. Zwłaszcza taty Tomasza, który sam w przeszłości był sportowcem i uprawiał wioślarstwo. To on zaszczepił w Idze oraz jej siostrze, Agacie miłość do sportu. Agata Świątek musiała porzucić marzenia o karierze przez liczne kontuzje. Poszła w ślady mamy Doroty, która jest lekarzem ortodontą, a Agata kształci się w tym samym kierunku. Iga Świątek w wielu wywiadach podkreślała, jak ważne jest dla niej wsparcie rodziny.

Sonda
Czy Iga Świątek zdobędzie medal na igrzyskach w Tokio?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze