Maria Andrejczyk

i

Autor: Paweł Skraba/Super Express

Maria Andrejczyk przed IO Tokio 2020: Jestem gotowa na najgorsze, oczekuję najlepszego [WIDEO]

2021-07-21 13:56

– Co czuję przed igrzyskami olimpijskimi Tokio 2020? Przede wszystkim radość – zapewnia „Super Express” Maria Andrejczyk, czołowa oszczepniczka świata, czwarta zawodniczka poprzednich IO w Rio w 2016 roku. Jedzie do Japonii jako liderka tegorocznych list światowych (71,40 m), nic zatem dziwnego, że z urzędu jest uważana za jedną z głównych faworytek do medali. W prognozie agencji Associated Press Andrejczyk umieszczono na drugim stopniu olimpijskiego podium Tokio 2020, za Niemką Hussong.

– Przede wszystkim cieszę się, że mogę lecieć na swoje drugie igrzyska olimpijskie – mówi „SE” Maria Andrejczyk. – Jestem przeszczęśliwa, że to całe czekanie dobiega już końca. Jestem gotowa na wszystko, na najgorsze, a jednocześnie oczekuję najlepszego. Wiem, że sport bywa różny i barwny, tak jak życie. Wykonałam kawał dobrej roboty, nie tylko w tym roku, ale i w poprzednich latach. Teraz nic więcej już nie zrobię, mogę tylko zadbać o siebie – zapewnia nasza czołowa lekkoatletka, która przez 5 ostatnich lat od zakończenia igrzysk w Rio przeszła przez wiele problemów zdrowotnych, które mogły nawet oznaczać przerwanie kariery. Do teraz odczuwa dolegliwości barku, z którymi musi sobie jakoś radzić.

Maria Andrejczyk przed Tokio 2020: Jestem gotowa na najgorsze, oczekuję najlepszego

Nagie zdjęcia Marii Andrejczyk pojawiły się w sieci. Będziecie zbierać szczęki z podłogi, co za artyzm!

Andrejczyk: Jestem spokojniejsza, bardziej wierzę w siebie

– Ostatnie pięć lat zdecydowanie mnie wzmocniło i zmieniło. Jestem zupełnie inną zawodniczką niż ta Maria, która w 2016 roku leciała na pierwsze igrzyska – przekonuje Andrejczyk. – Nie chodzi nawet o to czy czuję, że mam teraz większe szanse. Jestem bardziej profesjonalna, spokojniejsza, bardziej wierzę w siebie i w swoje możliwości. Jestem też bardziej świadoma tego, że w oszczepie będzie naprawdę zacięta rywalizacja. Wszystkie dziewczyny będą przygotowane do najwyższego poziomu. Nie można mówić o oczekiwaniach, ja po prostu chcę się pokazać z jak najlepszej strony.

Skandal dopingowy na IO Tokio 2020. Sportowiec przyjmował kokainę… rekreacyjnie

To mnie absolutnie nie interesuje

Jako jedyna na świecie w tym roku Andrejczyk przekroczyła w rzucie oszczepem barierę 70 metrów. Taki rezultat wzbudza duże nadzieje medalowe i może stanowić dodatkowy ciężar na barkach sportsmenki. Co ona na to?

– Jestem świadoma, że będę przez jakiś czas rozliczana z tego wyniku, ale to mnie absolutnie nie interesuje. Ja chcę w Tokio oddać parę bardzo dobrych rzutów – podsumowuje nasza olimpijka.

Sonda
Czy Maria Andrejczyk zdobędzie medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze