Sztafeta mieszana 4x400 metrów IO Tokio 2020

i

Autor: SE/ Paweł Skraba Sztafeta mieszana 4x400 metrów IO Tokio 2020

Mateusz Morawiecki i Donald Tusk zareagowali na złoty medal Polaków na igrzyskach

2021-07-31 17:11

Doczekaliśmy się! 31. lipca 2021 roku Polska zdobyła w końcu swój pierwszy złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Nasza lekkoatletyczna sztafeta mieszana 4 x 400 metrów w składzie Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic oraz Kajetan Duszyński okazała się bezkonkurencyjna, nic więc dziwnego, że pod jej adresem zewsząd płyną gratulacje. Naszych lekkoatletów docenili już m.in. Mateusz Morawiecki oraz Donald Tusk.

Sobota 31 lipca nie zaczęła się dla Polaków najlepiej, jeśli chodzi o walkę o medale. Swoją szansę stracił Piotr Myszka, ale to nie była ostatnia szansa naszych reprezentantów na medal olimpijski tego dnia. Biało-czerwoni byli bowiem jednymi z faworytów do końcowego triumfu w sztafecie mieszanej 4 x 400 metrów. Choć konkurencja była naprawdę mocna, Polacy pobiegli fenomenalnie i ostatecznie mogli cieszyć się ze złotego medalu! Co istotne, był to dopiero pierwszy złoty medal reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Liczymy na więcej! Warto przy tym zauważyć, że skład, który awansował do finału, przed ostatnim biegiem został mocno zmieniony – w półfinale wystąpili Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan i Dariusz Kowaluk, natomiast w finale pobiegli Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński.

Złota sztafeta na chwilę przed startem - WIDEO z Tokio

Premier gratuluje

Pierwszy złoty medal dla Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio to wielkie wydarzenie dla wszystkich fanów sportu w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że gratulacje dla naszych zawodników napływały z każdej strony. Złotej sztafecie pogratulował m.in. Mateusz Morawiecki. „Mamy złoto na igrzyskach olimpijskich w sztafecie mieszanej 4x400m. Ogromne gratulacje dla naszych sportowców” – napisał premier na Twitterze.

Gratulacje od Donalda Tuska

Docenić wysiłek i osiągnięcie naszych sportowców postanowił docenić także były premier – Donald Tusk. Polityk pełniący obecnie obowiązki szefa Koalicji Obywatelskiej umieścił na Instagramie zdjęcia, na których widać jak ogląda na ogromnym ekranie finał biegu sztafety mieszanej 4 x 400 metrów. Fotografie opatrzone są jedynie kilkoma emotikonami, nie dołączono do nich żadnego tekstu.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze