Daniel Obajtek, Kryscina Cimanouska

i

Autor: Łukasz Gagulski SE / AP PHOTO Daniel Obajtek, Kryscina Cimanouska

Obajtek z wyjątkową propozycją. Cimanouska będzie wspierana przez Orlen?!

2021-08-06 11:07

Kryscina Cimanouska jest już w Polsce. Białoruska lekkoatletka uciekła przed prześladowaniem po krytyce krajowego komitetu olimpijskiego. Teraz w Polsce może liczyć na wielkie wsparcie. Daniel Obajtek zaproponował sportsmence, by dołączyła do TeamORLEN. - Wczoraj złożyliśmy Kryscinie Cimanouskiej propozycję wsparcia ze strony PKN ORLEN - powiedziała.

Złożyliśmy Kryscinie Cimanouskiej propozycję wsparcia ze strony PKN Orlen - poinformował w piątek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodał: będziemy zaszczyceni, jeśli przyjmie zaproszenie do TeamOrlen. "Wczoraj złożyliśmy Kryscinie Cimanouskiej propozycję wsparcia ze strony PKN ORLEN. Będziemy zaszczyceni, jeśli przyjmie zaproszenie do TeamORLEN. Solidarnie gramy w jednej drużynie!" - czytamy na Twitterze prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka.

NIE PRZEGAP! Cimanouska już w Polsce. Mówi o dramacie podczas igrzysk w Tokio [WIDEO]

Tokio 2020: Cimanouska już w Polsce

W środę wieczorem samolot z Wiednia z białoruską sprinterką Krysciną Cimanouską na pokładzie wylądował na warszawskim lotnisku Chopina. Wiceminister spraw zagranicznych powiedział w czwartek, że w tej sprawie zadziałał "gen polskiej solidarności". "To była trudna operacja nie ukrywam, ze względu na różne ryzyka po drodze. To była operacja rzeczywiście niełatwa, ale wczoraj wieczorem zrealizowana" - mówił polityk.

Kłopoty białoruskiej lekkoatletki

W niedzielę białoruska biegaczka poinformowała, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł. Zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio.

NIE PRZEGAP! Świątek otrzymała niezwykłą wiadomość od Stocha! Była po łacinie

W poniedziałek Cimanouska otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski. W środę rzecznik rządu Piotr Müller przekazał, że również mąż Cimanouskiej otrzymał polską wizę humanitarną

Kryscina Cimanouska: Mój mąż jest już w drodze do Polski
Sonda
Ile medali zdobędą Polacy podczas IO Tokio 2020?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze