Iga Baumgart-Witan, Dariusz Kowaluk

i

Autor: Cyfra Sport Iga Baumgart-Witan, Dariusz Kowaluk

Ogromne zamieszanie przed finałem sztafety mieszanej, Polakom przybyło rywali!

2021-07-31 13:18

Polska sztafeta mieszana 4 x 400 metrów na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 ma duże szanse na medal. W biegu półfinałowym Polacy byli najszybsi i przy okazji pobili rekord Europy. Wiele wskazuje na to, że mają realne szanse podreperować dorobek medalowy naszej reprezentacji, ale kilka godzin przed wyścigiem okazało się, że Polakom… przybyło rywali! Sędziowie wprowadzili niemałe zamieszanie.

Igrzyska olimpijskie Tokio 2020 nie są udane dla polskich sportowców. Straciliśmy już wiele szans medalowych, a jedyny jak dotąd krążek w środę 27 lipca zdobyły polskie wioślarki. Wydawało się, że z kolejnego będziemy mogli cieszyć się w sobotni poranek, ale Piotr Myszka został zdyskwalifikowany w wyścigu medalowym w żeglarskiej klasie RS:X. Ostatnią szansą medalową tego dnia będzie start polskiej sztafety mieszanej 4 x 400 metrów, która do finału awansowała w składzie Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan i Dariusz Kowaluk. Po świetnym biegu półfinałowym wielu fanów ma nadzieję na to, że nasi biegacze zdołają powalczyć o medal. Teraz okazało się, że polska sztafeta będzie musiała rywalizować nie z siedmioma, a ośmioma innymi sztafetami.

Wielkie zwycięstwo polskiej sztafety mieszanej. Mamy rekord Europy!

Kozak pokazał Rosjanom co oni mu mogą | Kiedyś to było

Zamieszanie po decyzji sędziów, będzie dziewięć zamiast ośmiu sztafet

Wydawało się, że droga do medalu Polaków będzie jeszcze łatwiejsza po tym, jak sędziowie zdyskwalifikowali Stany Zjednoczone oraz Dominikanę. Później jednak jury zmieniło swoją decyzję i przywróciło obie reprezentacje do ostatniego biegu. To zaś oznaczało, że wypadają z niego Niemcy, którzy awans uzyskali właśnie dzięki wcześniejszej dyskwalifikacji USA.

Beznadziejne dni Polaków w Tokio. Nawet San Marino jest lepsze

Nasi zachodni sąsiedzi postanowili złożyć protest, który został rozpatrzony pozytywnie. To zaś oznacza, że w finale zobaczymy nie osiem, a aż dziewięć sztafet, które będą rywalizowały o medal igrzysk olimpijskich. Finał sztafety mieszanej 4 x 400 metrów odbędzie się w sobotę 31 lipca o godzinie 14:35 czasu polskiego Okazuje się, że przed finałem doszło do wielu zmian w naszej sztafecie w stosunku do biegu półfinałowego! Awans wywalczyli Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan i Dariusz Kowaluk natomiast w finale pobiegną Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i Kajetan Duszyński. Relacja z biegu finałowego na sport.se.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze