Dariusz Kowaluk

i

Autor: Cyfrasport Dariusz Kowaluk

Wielkie zwycięstwo polskiej sztafety mieszanej. Mamy rekord Europy!

2021-07-30 13:30

Polska sztafeta 4x400 metrów wygrała półfinał! W znakomitym stylu awansowała do najlepszej ósemki, bijąc przy tym rekord Europy. Czapki z głów przed Dariuszem Kowalukiem, Igą Baumgart-Witan, Małgorzatą Hołub-Kowalik, Kajetanem Duszyńskim.

Od teraz nowy rekord Europy wynosi 3:10:44, polska sztafeta pobiła go, ustanawiając oczywiście nowy rekord Polski. Ten wynosił wcześniej 3:12,33.

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Holandii 3:10:69, trzecie miejsce dla Jamajki (3:11:76).

Polacy mają jeszcze spore pole manewru, bo sztafeta nie wystąpiła w najmocniejszym składzie. Zabrakło w niej chociażby Karola Zalewskiego i mistrzyni Polski Natalii Kaczmarek. Nie wiadomo jednak, czy trenerzy zdecydują się w sobotę na jakieś roszady.

Pożar autokaru lekkoatletów. Przerażająca relacja Fajdka. Był wybuch!

Piątkowy bieg ułożył się po myśli biało-czerwonych. Kowaluk oddał pałeczkę Baumgart-Witan na czwartej pozycji i to właśnie ona wyprowadziła ją na pierwsze miejsce. Hołub-Kowalik jeszcze powiększyła przewagę, a Duszyński "dowiózł" prowadzenie do mety.

"Rekord Europy brzmi dumnie, ale ten czas będzie obowiązywać tylko 24 godziny, bo w finale będzie taki ogień, że aż boję się o tym mówić" - zaznaczyła na antenie TVP Sport Hołub-Kowalik.

Polska wygrywa z Japonią, a Vital Heynen jest… niezadowolony!

Polacy mieli w eliminacjach najlepszy czas. Zdyskwalifikowani zostali Amerykanie, którzy przekroczyli strefę zmian. Drudzy Holendrzy osiągnęli 3.10,69.

Finał w sobotę o godz. 14.35 czasu polskiego.

Najnowsze