Karolina Naja i Anna Puławska

Autor: screen/TVP

Polki na podium Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020! Wzruszające sceny

2021-08-03 6:33

Karolina Naja i Anna Puławska spełniły swoje wielkie marzenia i zajęły drugie miejsce w trakcie wyścigu K2 na 500 metrów. Wyścig wygrały Nowozelandki, a Węgierki stanęły na najniższym stopniu podium. Byliśmy świadkami wspaniałych emocji, a panie nie mogły ukryć uśmiechu i wzruszeń po swoim wielkim sukcesie. Te sceny przejdą do historii.

Karolina Naja i Anna Puławska wywalczyły upragniony, srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polskie zawodniczki stoczyły wielki bój z Nowozelandkami, Białorusinkami i Węgierkami i z czasem 1:36.753 zameldowały się na drugiej pozycji. Panie nie mogły ukryć wzruszenia, kiedy odbierały srebrny krążek. Te wzruszające sceny ze stolicy Japonii przejdą do historii!

Kolejny medal dla Polski. Znakomity występ kajakarek, mamy srebro!

Karolina Naja i Anna Puławska z medalem. Wspaniały wyścig Polek

Już przed finałem wydawało się, że polska dwójka kajakarek może odegrać ważną rolę w ostatnim wyścigu imprezy. Polki od samego początku nocnego finału trzymały się blisko reprezentantek Nowej Zelandii, które narzuciły wielkie tempo. Do ataku ruszyły także Węgierki i Białorusinki, jednak to nasze panie były silniejsze i przegrały wyłącznie z największymi faworytkami do złotego medalu. Tuż po odebraniu srebrnych krążków, Polki utonęły w swych objęciach i nie mogły ukryć wielkiej radości. Jak widać, nasze kajakarki należą do światowej czołówki, co dobitnie dziś udowodniły. Dla Karoliny Nai był to trzeci krążek w trakcie igrzysk - ma już w dorobku brązowe medale z igrzysk w Rio i Londynie. Puławska dopiero debiutowała na igrzyskach, ale wiele nam mówi, że jeszcze nieraz przyniesie nam wiele radości.