Wojciech Nowicki

Autor: AP Wojciech Nowicki

Złoto i dwa brązy! Polscy lekkoatleci znów rządzą na igrzyskach!

2021-08-04 14:35

Kolejne cudowne chwile dla polskiego sportu na stadionie olimpijskim w Tokio! Podobnie jak we wtorek, tak i w środę rządził przede wszystkim rzut młotem. Wojciech Nowicki nie dał szans rywalom i zdobył złoty medal, a brąz Paweł Fajdek. W dodatku na trzecim miejscu w biegu na 800 metrów finiszował Patryk Dobek!

Polscy lekkoatleci jak na razie królują na igrzyskach olimpijskich w Tokio! Środa była kolejnym dniem, w którym biało-czerwoni dostarczyli kibicom ogromnych emocji. Równych sobie w rzucie młotem nie miał Wojciech Nowicki. Jego wysoką formę widać było już w eliminacjach, w których w pierwszej próbie zapewnił sobie udział w finale. W tym natomiast nie schodził poniżej 81 metra.

Jego najlepsza próba to 82,52m i zdystansował przeciwników. Nieco wolniej w konkurs wchodził Paweł Fajdek, ale w piątym rzucie w końcu rzucił 81,53m i wydawało się, że będzie wicemistrzem olimpijskim. Ale kilkadziesiąt sekund później sensacyjnie wyprzedził go Eivind Henriksen, który pokonał Fajdka o... 5 centymetrów. Ostatecznie Polak zajął trzecie miejsce.

Brąz wywalczył również Patryk Dobek. Zawodnik, który dopiero od kilku miesięcy biega na dystansie 800 metrów, spisał się fenomenalnie. W drugiej połowie dystansu zaczął gonić rywali i w zdobyciu medalu nie przeszkodziło mu nawet drobne wytrącenie z równowagi przez przeciwnika. Dobek przegrał tylko z dwoma Kenijczykami.

Lekkoatletyka Tokio 4.08

Witamy w relacji na żywo z sesji popołudniowej w lekkoatletyce na igrzyskach w Tokio. Zmagania rozpoczną się po godzinie 12:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z sesji popołudniowej z lekkoatletyki na igrzyskach w Tokio.

Przed nami kolejne wielkie emocje związane z występami polskich lekkoatletów. Dziś ponownie możemy podskoczyć w klasyfikacji medalowej. Dużymi faworytami do podium są Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów. Ale to dopiero za kilkadziesiąt minut.

Zaczynamy jednak od nie do końca dobrej informacji, bo miejsca w finale nie wywalczyła Martyna Galant. Polka w biegu na 1500 metrów zajęła dopiero dziesiąte miejsce. Awans mają natomiast Faith Kipyegon, Freweyni Gebreezibeher, Gabriela Debues-Stafford, Jessica Hull oraz Nozomi Tanaka.

Znamy już wszystkie finalistki biegu na 1500 metrów. Drugi półfinał wygrała Sifan Hassan z niewielką przewagą przed Laurą Muir. Następnie bieg zakończyły Linden Hall, Winnie Nanyondo i Marta Perez.

Zaczynamy półfinały na 400 metrów kobiet. W trzecim biegu zobaczymy Natalię Kaczmarek.

Marileidy Paulino i Candince McLeod awansowały bezpośrednio z pierwszego półfinału. Dominikanka pobiła rekord kraju, a McLeod swój rekord życiowy.

Znamy rozstrzygnięcia w drugim półfinale. Najszybciej pobiegła Shaunae Miller-Uibo, a awans wywalczyła także Jodie Williams. Czas na bieg z Natalią Kaczmarek!

Na czwartym miejscu kończy swój bieg Natalia Kaczmarek. Półfinał wygrała Stephanie Ann McPerson bijąc swój rekord życiowy, a druga była Allyson Felix. Kaczmarek poza finałem.

Niebawem poznamy rozstrzygnięcia w biegu na 3000 metrów z przeszkodami pań. Zawodniczki właśnie ruszyły do rywalizacji.

Świetny finisz Ugandyjki Peruth Chemutai, która zaatakowała na przeciwległej prostej i została mistrzynią olimpijską! Srebro zdobyła Courtney Frerichs, która przez długi czas prowadziła, a brąz ma Hyvin Kiyeng.

Zaczynamy konkurs rzutu młotem!

Całkiem niezły rzut Mychajło Kochana. Młot poleciał na odległość 77,91m.

Co za rzut! Co za rzut Nowickiego! 81,18m reprezentanta Polski! Ależ świetnie się ten konkurs zaczyna!

Nieco słabiej Paweł Fajdek. Tylko 77,58m w wykonaniu czterokrotnego mistrza olimpijskiego. Ale to nie najgorsze otwarcie jak na debiut w finale olimpijskim.

Ponad 80 metrów rzucił Kochan! Dokładnie 80,39m. To będzie groźny rywal dla Polaków.

Nowicki jeszcze dalej! Niesamowita forma Polaka! Aż 81,72m!

Poprawił się i Paweł Fajdek! Druga próba Polaka to 78,58m i awansował na piąte miejsce. Do trzeciego miejsca brakuje już niewiele.

Niewiarygodne, co robi Nowicki! Trzeci rzut i trzeci powyżej 80 metrów. Rekord życiowy Nowickiego, 82,52m!

80,31m w wykonaniu Norwega! Henriksen awansował na trzecie miejsce!

Poprawił się Fajdek, ale wciąż za mało na medal. 78,83m i nadal na piątym miejscu.

Odrywamy się nieco od wydarzeń związanych z rzutem młotem. Za chwilę początek finału na 800 metrów z udziałem Patryka Dobka.

Tym razem słabiej Paweł Fajdek. Polak rzucił 78,04m i nie poprawił swojej pozycji.

Patryk Dobek w swoim stylu. W połowie dystansu na końcu stawki, ale zaczął się przebijać!

BRĄZOWY MEDAL PATRYKA DOBKA!!!!!!! Emmanuel Korir ze złotem, a Rotich ze srebrem!

A w tzw. międzyczasie Wojciech Nowciki rzucił 81,39m i pozostaje na prowadzeniu.

TAAAAAAAAAAAAAK! Pięknie Fajdek! 81,53m i drugie miejsce! Mogą być dwa medale!

Ależ rzut Norwega! 81,58m i o... 5 centymetrów wyprzedza Fajdka.

Nowicki nie schodzi poniżej 81 metrów! Tym razem 82,06m! Przed nami ostatnia seria.

Mamy dwa medale! Kochan rzucił tylko 77,52m i nie wyprzedzi Fajdka!

Brązowy medal Pawła Fajdka! Pierwszy w karierze. Mistrz trochę niezadowolony, ale to jest sukces!

WOJCIECH NOWICKI MISTRZEM OLIMPIJSKIM! Norweg nie przerzucił Polaka!

Nowicki wyszedł z koła, ale to nieważne! Znów dwa medale w rzucie młotem! Brawo, brawo, brawo!

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl!