Iga Świątek

i

Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Świątek - Ferro O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek US Open II runda Świątek - Ferro GODZINA DATA KIEDY gra Iga Świątek US Open 2 runda

Tokio 2020: Pierwsze złoto! Świątek z awansem, zawiedli wioślarze

2021-07-24 7:31

W nocy z piątku na sobotę czasu polskiego igrzyska olimpijskie w Tokio wysartowały na dobre! Przyznano pierwsze złoto podczas tej imprezy, do akcji wkroczyli także reprezentanci Polski. Największym echem wśród fanów "Biało-czerwonych" odbił się awans Igi Świątek do kolejnej fazy tenisowych zmagań. Zawiedli natomiast wioślarze - ich czekają repasaże.

Kibice czekali na start igrzysk olimpijskich bardzo długo. Wszystko wydłużyło się o rok w związku z wybuchem pandemii koronawirusa. Na całe szczęście teraz impreza w Tokio mogła już dojść do skutku, choć oczywiście przy szeregu obostrzeń. Żadnych pojedynków na żywo nie oglądają kibice. Sportowcy wykrzesają jednak z siebie już maksimum, gdyż mają świadomość, że pojawienie się na IO to najwższe możliwe wyróżnienie i trzeba z tego korzystać nawet w obliczu trudności. W nocy z piątku na sobotę czasu polskiego byliśmy już świadkami przyznania pierwszego złotego medalu. Zgarnęła go Chinka Qian Yang, która okazała się najlepsze w strzelectwie karabinem pneumatycznym. Startująca w tej konkurencji Polka Aneta Stankiewicz nie przebrnęła niestety eliminacji. Później uwaga wszystkich kibiców z Polski skupiła się już na Idze Świątek, dla której zmagania w Tokio stanowią olimpijski debiut. Polska tenisistka bez najmniejszych problemów pokonała Monę Barthel 6:2, 6:2 i zameldowała się w kolejnej rundzie.

Defilada Polaków podczas ceremonii otwarcia Tokio 2020 - ZDJĘCIA

Dużo bardziej gorzkie wspomnienia z Japonii mają na tę chwilę koszykarze uprawiający swoją dyscyplinę w wersji 3x3 oraz wioślarze. Ci pierwsi polegli z Łotwą. Polacy przegrali z rywalem znad Bałtyku 14:21. Jeśli natomiast chodzi o wioślarzy, to wszyscy startujący w drugim dniu zawodów wylądowali w repasażach, a więc muszą nadal toczyć zacięty bój w walce o swoje marzenia. Polkom nie poszło dodatkowo w 1/8 finału szermierki, w której gorsze od swoich przeciwniczek okazały się Aleksandra Jarecka oraz Renata Kanpik-Miazga.

Co to są repasaże? Sprawdź!

To tylko początek gigantycznych emocji sportowych związanych z igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Czekamy na więcej!

IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać

Pytanie 1 z 14
Ruszają Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Zaczynamy od czegoś łatwego. Kim jest ten siatkarz? To największa gwiazda na świecie!
IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać
Marcin Lewandowski przed IO: To rywale myślą, jak wygrać z Lewandowskim
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze