Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska

i

Autor: Paweł Skraba/SuperExpress Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska (z prawej)

Tokio 2020: To wylądowało na stole polskich kajakarek. Prawdziwe cuda! Mogliście tego nigdy nie widzieć!

Polscy kajakarze zanim zamieszkają w wiosce olimpijskiej i rozpoczną walkę o medale, olimpijską formę szlifują na zgrupowaniu w mieście Ena. Gościnni gospodarze podarowali naszym sportowcom nawet tradycyjne japońskie stroje, więc Justyna Iskrzycka (24 l.) i Helena Wiśniewska (22 l.) wskoczyły w kimona!

- W każdym pokoju jest podest, na którym stoi typowy japoński stolik z krzesełkami bez nóg. Fajnie, że dzięki temu możemy poczuć Japonię - mówi "Super Expressowi" Iskrzycka. - Bardzo nam się tu podoba, jest niesamowicie zielono, a do tego z okna mamy widok na rzekę. Ale przede wszystkim ludzie - są niesamowicie mili i przyjaźni. Starają się, żeby niczego nam nie brakowało.

Skandal przed Tokio 2020. Bezczelnie żartowali z Holokaustu. Drastyczne konsekwencje

Poseł PiS grzmiał o chamstwie podczas komisji sejmowej. Wszystko przez aferę z pływakami przed Tokio 2020

Kajakarki zachwalają też lokalną kuchnię. - Jedzenie jest pyszne. W hotelu mamy bufet i ogromny wybór lokalnego jedzenia. Dodatkowo dostaliśmy w prezencie od lokalnej społeczności przesyłkę, w której były piękne zestawy lokalnych przysmaków w formie przystawek. Pycha! - dodaje Iskrzycka, która wystartuje w konkurencjach K1 i K4 na 500 m. - Warunki do treningu mamy super. Przygotowano nam tu tor kajakowy z blokami startowymi. Pełna profeska! Potrawy, jakimi mogą zajadać się polskie olimpijki znajdziecie w galerii powyżej!

IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać

Pytanie 1 z 14
Ruszają Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Zaczynamy od czegoś łatwego. Kim jest ten siatkarz? To największa gwiazda na świecie!
IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać
Najnowsze