Tokio, igrzyska olimpijskie

i

Autor: AP

Skandal przed Tokio 2020. Bezczelnie żartowali z Holokaustu. Drastyczne konsekwencje

2021-07-22 7:54

Utarło się mówić, że co raz pojawi się w Internecie, już nigdy z niego nie zginie. Podobnie jest z telewizją, gdzie bez większych problemów można wrócić do niektórych nagrań. Przed igrzyskami w Tokio przypomniano o skandalicznym zachowaniu Kentaro Kobayashiego, dyrektor ceremonii otwarcia igrzysk, który niegdyś bezczelnie żartował z Holokaustu. Konsekwencje jakie go spotkały były drastyczne.

Kentaro Kobayashi został w czwartek odwołany z funkcji dyrektora ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio po tym, jak media przypomniały, że w przeszłości publicznie wypowiedział się kpiąco na temat Holokaustu. Ceremonia odbędzie się już w piątek. AP wskazała, że sprawa dotyczyła występu Kobayashiego w telewizyjnym programie komediowym, podczas którego miał powiedzieć "zabawmy się w Holokaust".

Tokio 2020: Andrzej Duda leci oklaskiwać faworytów do medalu! Znamy jego plany

To nie pierwszy skandal przed IO Tokio

 - Seria ostatnich skandali wokół osób pracujących przy ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio mogła zniechęcić niektórych ludzi do oglądania tego wydarzenia" - oceniła przewodnicząca komitetu organizacyjnego Seiko Hashimoto.

Poseł PiS grzmiał o chamstwie podczas komisji sejmowej. Wszystko przez aferę z pływakami przed Tokio 2020

Pierwszy polski golfista na igrzyskach Adrian Meronk: W wiosce zamieszkam z Hurkaczem

Na początku tygodnia komitet zrezygnował ze współpracy z kompozytorem Keigo Oyamadą, którego muzyka miała zostać wykorzystana podczas ceremonii otwarcia. Na jaw wyszło, że Oyamada w przeszłości znęcał się nad swoimi kolegami z klasy, czym chwalił się w wywiadach.

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędzie się w piątek. Wydarzenie będzie organizowane w niekonwencjonalnych warunkach - w Tokio obowiązuje obecnie czwarty stan wyjątkowy w związku z pandemią Covid-19 i na żaden obiekt w stolicy nie będą wpuszczani widzowie.

QUIZ. Co wiesz na temat igrzysk olimpijskich?

Pytanie 1 z 10
Kto był głównym inicjatorem igrzysk olimpijskich w dobie nowożytnej?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze