Wojciech Nowicki dostał sporą kasę! Tego się nie spodziewał

2021-08-04 15:35
Wojciech Nowicki
Autor: Cyfra Sport Olimpiada Tokio 2020. Wojciech Nowicki zdobył złoty medal! Paweł Fajdek brązowy!

Wojciech Nowicki zakasował konkurencję podczas igrzysk olimpijskich w Tokio! Polski młociarz w każdym z oddanych przez siebie sześciu rzutów uzyskał odległość ponad 80 metrów, dzięki czemu został niepodważalnym mistrzem. Złoty medal sprawił, że lekkoatleta wywalczył również gratyfikacje finansowe. Jednej z nich nie mógł się spodziewać

Długo się rozkręcały igrzyska olimpijskie w Tokio dla polskich sportowców, ale w końcu ruszyły na dobre głównie za sprawą lekkoatletów. "Biało-czerwoni" w kolejnych konkurencjach prezentowali się absolutnie genialnie, dzięki czemu udało im się zdobyć sporo medali. Autorami tych najnowszych są młociarze - Wojciech Nowicki oraz Paweł Fajdek. Na stadionie w stolicy Japonii udało im się zgarnąć odpowiednio złoto oraz brąz.

Zobacz też: Patryk Dobek z brązowym medalem! Kapitalny bieg Polaka!

A tak doskonałe rezultaty wiążą się oczywiście z odpowiednimi gratyfikacjami! Wojciech Nowicki będzie mógł się ucieszyć, kiedy dojdą do niego wieści, że finansowo zyska jeszcze więcej niż mógł się spodziewać. Tadeusz Truskolaski bowiem - prezydent Białegostoku, miasta polskiego czempiona - poinformował za pomocą Twittera, że stolica województwa podlaskiego postanowiła nagrodzić pieniężnie zarówno zawodnika, jak i jego trenerkę, Malwinę Wojtulewicz-Sobierajską.

Z pewnością na skalę miasta nie jest to duża kwota, ale co innego już w odbiorze pojedynczej osoby. Ponadto liczy się sam gest - Wojciech Nowicki z całą pewnością jest szczęśliwy, że został doceniony także i przez włodarza swojego miasta. Decyzję prezydenta Białegostoku entuzjastycznie odebrali również inni mieszkańcy stolicy Podlasia, co możemy zaobserwować w odpowiedziach do zamieszczonego tweeta.

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze