Patryk Dobek z brązowym medalem! Kapitalny bieg Polaka!

2021-08-04 14:15
Patryk Dobek
Autor: AP Patryk Dobek

Mamy kolejny medal igrzysk olimpijskich Tokio 2020! Patryk Dobek jest trzecim najszybszym człowiekiem na świecie w biegu na 800 metrów. Polak stoczył kapitalną walkę w konkurencji, w której trenuje raptem od roku. Znakomite zacięcie do samego końca spowodowało, że linię mety to właśnie biało-czerwony zawodnik przekroczył jako trzeci!

Na żywo

Lekkoatletyka Tokio 4.08

Witamy w relacji na żywo z sesji popołudniowej w lekkoatletyce na igrzyskach w Tokio. Zmagania rozpoczną się po godzinie 12:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z sesji popołudniowej z lekkoatletyki na igrzyskach w Tokio.

Przed nami kolejne wielkie emocje związane z występami polskich lekkoatletów. Dziś ponownie możemy podskoczyć w klasyfikacji medalowej. Dużymi faworytami do podium są Paweł Fajdek i Wojciech Nowicki w rzucie młotem, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów. Ale to dopiero za kilkadziesiąt minut.

Zaczynamy jednak od nie do końca dobrej informacji, bo miejsca w finale nie wywalczyła Martyna Galant. Polka w biegu na 1500 metrów zajęła dopiero dziesiąte miejsce. Awans mają natomiast Faith Kipyegon, Freweyni Gebreezibeher, Gabriela Debues-Stafford, Jessica Hull oraz Nozomi Tanaka.

Znamy już wszystkie finalistki biegu na 1500 metrów. Drugi półfinał wygrała Sifan Hassan z niewielką przewagą przed Laurą Muir. Następnie bieg zakończyły Linden Hall, Winnie Nanyondo i Marta Perez.

Zaczynamy półfinały na 400 metrów kobiet. W trzecim biegu zobaczymy Natalię Kaczmarek.

Marileidy Paulino i Candince McLeod awansowały bezpośrednio z pierwszego półfinału. Dominikanka pobiła rekord kraju, a McLeod swój rekord życiowy.

Znamy rozstrzygnięcia w drugim półfinale. Najszybciej pobiegła Shaunae Miller-Uibo, a awans wywalczyła także Jodie Williams. Czas na bieg z Natalią Kaczmarek!

Na czwartym miejscu kończy swój bieg Natalia Kaczmarek. Półfinał wygrała Stephanie Ann McPerson bijąc swój rekord życiowy, a druga była Allyson Felix. Kaczmarek poza finałem.

Niebawem poznamy rozstrzygnięcia w biegu na 3000 metrów z przeszkodami pań. Zawodniczki właśnie ruszyły do rywalizacji.

Świetny finisz Ugandyjki Peruth Chemutai, która zaatakowała na przeciwległej prostej i została mistrzynią olimpijską! Srebro zdobyła Courtney Frerichs, która przez długi czas prowadziła, a brąz ma Hyvin Kiyeng.

Zaczynamy konkurs rzutu młotem!

Całkiem niezły rzut Mychajło Kochana. Młot poleciał na odległość 77,91m.

Co za rzut! Co za rzut Nowickiego! 81,18m reprezentanta Polski! Ależ świetnie się ten konkurs zaczyna!

Nieco słabiej Paweł Fajdek. Tylko 77,58m w wykonaniu czterokrotnego mistrza olimpijskiego. Ale to nie najgorsze otwarcie jak na debiut w finale olimpijskim.

Ponad 80 metrów rzucił Kochan! Dokładnie 80,39m. To będzie groźny rywal dla Polaków.

Nowicki jeszcze dalej! Niesamowita forma Polaka! Aż 81,72m!

Poprawił się i Paweł Fajdek! Druga próba Polaka to 78,58m i awansował na piąte miejsce. Do trzeciego miejsca brakuje już niewiele.

Niewiarygodne, co robi Nowicki! Trzeci rzut i trzeci powyżej 80 metrów. Rekord życiowy Nowickiego, 82,52m!

80,31m w wykonaniu Norwega! Henriksen awansował na trzecie miejsce!

Poprawił się Fajdek, ale wciąż za mało na medal. 78,83m i nadal na piątym miejscu.

Odrywamy się nieco od wydarzeń związanych z rzutem młotem. Za chwilę początek finału na 800 metrów z udziałem Patryka Dobka.

Tym razem słabiej Paweł Fajdek. Polak rzucił 78,04m i nie poprawił swojej pozycji.

Patryk Dobek w swoim stylu. W połowie dystansu na końcu stawki, ale zaczął się przebijać!

BRĄZOWY MEDAL PATRYKA DOBKA!!!!!!! Emmanuel Korir ze złotem, a Rotich ze srebrem!

A w tzw. międzyczasie Wojciech Nowciki rzucił 81,39m i pozostaje na prowadzeniu.

TAAAAAAAAAAAAAK! Pięknie Fajdek! 81,53m i drugie miejsce! Mogą być dwa medale!

Ależ rzut Norwega! 81,58m i o... 5 centymetrów wyprzedza Fajdka.

Nowicki nie schodzi poniżej 81 metrów! Tym razem 82,06m! Przed nami ostatnia seria.

Mamy dwa medale! Kochan rzucił tylko 77,52m i nie wyprzedzi Fajdka!

Brązowy medal Pawła Fajdka! Pierwszy w karierze. Mistrz trochę niezadowolony, ale to jest sukces!

WOJCIECH NOWICKI MISTRZEM OLIMPIJSKIM! Norweg nie przerzucił Polaka!

Nowicki wyszedł z koła, ale to nieważne! Znów dwa medale w rzucie młotem! Brawo, brawo, brawo!

To wszystko z naszej strony. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl!

Konkurencja w biegu na 800 metrów była bardzo solidna. A już zwłaszcza, że Patryk Dobek przygotowuje się do startów na tym dystansie dopiero od kilkunastu miesięcy. Wszyscy jednak spodziewali się, że może zająć najwyższe pozycje. I tak też się stało! Sam początek wyścigu był bardzo spokojny i wyrównany. Pierwsze okrążenie zawodnicy pokonali niezbyt piorunującym tempem, ale w drugim wszystko się zmieniło. Biegacze narzucili morderczy rytm, a ostatecznie na samym czele dobiegli dwaj Kenijczycy - Emmanuel Korir (1:45.06) oraz Ferguson Rotich (1:45.23). Tuż za nimi na metę wpadł jednak Patryk Dobek z czasem 1:45.39. Polak rozegrał wyścig fantastycznie pod względem taktycznym - na początku nie dał ponieść się emocjom, a pod koniec doskonale zaatakował rywali i nie pozostawił im nadziei co do zepchnięcia go z podium!

Zobacz też: Ile medali ma Polska na igrzyskach Tokio 2020?

Ile waży sprzęt fotoreportera SE na IO?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze