Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Barcelona pokonuje FC Porto 2:1 i zdobywa 3 punkty w Lidze Mistrzów

2023-11-28 7:00

W dniu 28 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 w miejscowości Barcelona na stadionie Olímpic Lluís Companys odbył się mecz pomiędzy Barceloną a FC Porto w ramach Grupy H Ligi Mistrzów UEFA. Wynik tego spotkania to: Barcelona wygrała 2:1 z FC Porto.

Poprzednie mecze Barcelona - FC Porto

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Barceloną a FC Porto. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Dragão w miejscowości Porto w dniu 4 października 2023 roku. Wynik tego pojedynku to FC Porto 0, Barcelona 1.

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Barcelona z FC Porto zakończyła się wynikiem 1:1. W 30 minucie Galeno, zawodnik FC Porto, zdobył bramkę. Jednak już w 32 minucie Cancelo, gracz Barcelony, strzelił gola po asyście Pedriego, wyrównując wynik. W 36 minucie Cardoso z drużyny FC Porto otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika. Natomiast w 37 minucie de Jong z Barcelony również został ukarany żółtą kartką za trzymanie rywala.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Barcelona kontra FC Porto, który odbył się w Barcelonie, obie drużyny kontynuowały zaciętą walkę.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. W 57 minucie Joao Felix zdobył bramkę dla Barcelony po asyście Cancelo, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednakże, już w tej samej minucie Joao Mario z FC Porto otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika. W 59 minucie Joao Felix również został ukarany żółtą kartką za faulowanie przeciwnika. Obaj gracze musieli być ostrożni, aby uniknąć kolejnych kar.

W 67 minucie doszło do zmiany w drużynie FC Porto - Sanchez wszedł na boisko, zastępując Joao Mario. Trener chciał wprowadzić świeże siły i zmienić dynamikę gry. W 74 minucie None z FC Porto otrzymał żółtą kartkę za faulowanie przeciwnika. Kolejna kara dla drużyny gości. W odpowiedzi na to, w 75 minucie trener Barcelony dokonał zmiany - Torres wszedł na boisko, zastępując Joao Felixa.

Czy ta zmiana przyniesie korzyść dla gospodarzy? W 80 minucie trener FC Porto dokonał dwóch zmian - Conceicao wszedł na boisko, zastępując Evanilsona, a Nico zastąpił Eustaquio. Czy to przyniesie oczekiwane rezultaty? W 82 minucie trener Barcelony wprowadził Balde na boisko, zastępując Cancelo. Czy ta zmiana wpłynie na grę gospodarzy? W ostatnich minutach meczu trener obu drużyn dokonali kolejnych zmian. W drużynie Barcelony Yamal wszedł na boisko, zastępując Raphinhę, a w FC Porto Danny Namaso i Martinez weszli na boisko, zastępując Cardoso i Galeno. Po pełnym emocji starciu Barcelona pokonała FC Porto 2:1.

Obie drużyny zaprezentowały się dobrze, ale to gospodarze cieszą się ze zwycięstwa.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Barcelona rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrali 3 z nich, nie zremisowali ani razu, a przegrali 1. Łącznie zdobyli 8 goli. W dwóch meczach na swoim boisku strzelili 7 goli, a najwyższy wynik jakiego udało im się tam osiągnąć to 5-0. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich tylko 1 gola, a najwyższy wynik jaki udało im się tam osiągnąć to 0-1. Średnia ilość zdobywanych przez Barcelonę goli na mecz wynosi 2.0. Zespół FC Porto rozegrał również 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA.

Wygrali 3 z nich, nie zremisowali ani razu, a przegrali 1. Łącznie zdobyli natomiast 9 goli. W dwóch meczach na swoim boisku strzelili tylko 2 gole, a najwyższy wynik jakiego udało im się tam osiągnąć to 2-0. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich aż 7 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się tam osiągnąć to 1-4. Średnia ilość zdobywanych przez FC Porto goli na mecz wynosi natomiast 2.3.

Tabela Grupa H:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Barcelona 4 0 1 10 3 7 12
2 FC Porto 3 0 2 10 5 5 9
3 Szachtar Donieck 3 0 2 7 7 0 9
4 Antwerpia 0 0 5 3 15 -12 0

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Barceloną a FC Porto, znamy już terminy kolejnych spotkań obydwu drużyn. Mecz pomiędzy Antwerpią a Barceloną odbędzie się 13 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Bosuilstadion w Deurne. Natomiast FC Porto zmierzy się z Szachtarem Donieck tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Dragão w Porto. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć kolejne zwycięstwa.