Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Bezbramkowy remis w Monachium: Bayern nie dał rady Kopenhadze

2023-11-29 23:08

W dniu 29 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Allianz Arena w Monachium odbył się mecz pomiędzy Bayernem Monachium a FC Kopenhagą w ramach Ligi Mistrzów UEFA, Grupa A, 5. kolejka. Wynik tego spotkania to remis 0:0.

Poprzednie mecze Bayern Monachium - FC Kopenhaga

W ostatnim czasie Bayern Monachium rozegrał jeden mecz z FC Kopenhagą. Spotkanie odbyło się na stadionie Parken w Kopenhadze w dniu 3 października 2023 roku. FC Kopenhaga  przegrała 1:2 z Bayernem Monachium.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy Bayernem Monachium a FC Kopenhagą zakończyła się wynikiem 0:0. W 24 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Goncalvesa z drużyny FC Kopenhaga.

W drugiej połowie meczu obie drużyny nie zdołały zdobyć bramki. W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Falka z drużyny FC Kopenhaga za trzymanie przeciwnika. Pięć minut później trener FC Kopenhagi dokonał zmiany, wprowadzając Achouriego na boisko, który zastąpił Bardghjiego.

Również w tej samej minucie Oskarsson wszedł na boisko, zastępując Claessona. W 64. minucie trener Bayernu Monachium dokonał trzech zmian w swojej drużynie. Gnabry wszedł na boisko, zastępując Tela, Pavlovic zastąpił Guerreiro, a Sane Comana. W 71. minucie trener FC Kopenhagi wprowadził Ankersena na boisko, który zmienił Boilesena. Cztery minuty później Ulreich został ukarany żółtą kartką.

W 86. minucie trener Bayernu Monachium dokonał ostatniej zmiany w swojej drużynie, wprowadzając Kratziga za Daviesa. W doliczonym czasie gry (90+5) trener FC Kopenhagi wprowadził Hojlunda na boisko, zastępując Goncalvesa. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Statystyki obu zespołów przed ich meczem wyglądały w sposób następujący:

Bayern Monachium rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał wszystkie 4 mecze. Zdobył łącznie 11 goli, z czego 6 goli zdobył na swoim boisku, a najwyższy wynik jaki udało mu się osiągnąć na własnym boisku to 4:3. Na wyjazdach Bawarczycy zdobyli 5 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1:3. Średnia ilość zdobywanych przez Bayern goli na mecz to 2.8. FC Kopenhaga rozegrał 10 meczy w ramach Ligi Mistrzów UEFA - 5 w fazie grupowej i 5 we wcześniejszych fazach.

Wygrał 4 mecze, zremisował 4 mecze i przegrał 2 mecze. Zdobył w sumie 20 goli, z czego na swoim boisku padło 12 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to 6:3. Na wyjazdach zdobyli natomiast tylko 8 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 0:2. Średnia ilość bramek zdobywanych przez mistrza Danii na mecz wynosi 2.0.

Tabela Grupa A:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Bayern Monachium 4 1 0 11 6 5 13
2 FC Kopenhaga 1 2 2 7 8 -1 5
3 Galatasaray 1 2 2 10 12 -2 5
4 Manchester United 1 1 3 12 14 -2 4

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Bayernem Monachium a FC Kopenhagą, możemy już teraz zapowiedzieć kolejne spotkania obydwóch zespołów. Mecz pomiędzy Manchesterem United a Bayernem Monachium odbędzie się 12 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Old Trafford w Manchesterze. Natomiast FC Kopenhaga zmierzy się z Galatasaray w tym samym dniu o tej samej godzinie na stadionie Parken w Kopenhadze. Będzie to niezwykle emocjonujący wieczór dla fanów piłki nożnej, którzy będą mogli śledzić kolejne starcia tych drużyn.