stadion piłkarski

Autor: pixabay.com

Ciężko wywalczone zwycięstwo Club Brugge nad PAOK 1:0 w Ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy

2024-04-11 8:00

W emocjonującym ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy Club Brugge zmierzył się z PAOKiem na własnym stadionie w malowniczej miejscowości Brugia. Mecz odbył się 11 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Po pełnym napięcia starciu, Club Brugge wyszedł zwycięsko, zdobywając jedynego gola i kończąc spotkanie wynikiem 1:0 na swoją korzyść.

Mecz Clubu Brugge z PAOK rozpoczął się dynamicznie. Już w 6 minucie gola dla gospodarzy strzelił gracz o nazwisku Vetlesen. W 25 minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Thiago z drużyny Club Brugge. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniało 1:0 dla Clubu Brugge. Druga połowa meczu przyniosła wiele emocji.

W 49 minucie żółtą kartkę otrzymał Samatta z drużyny PAOK. W 55 minucie doszło do zmiany w składzie Clubu Brugge - Ordonez wszedł na boisko, zastępując Spileersa. Zmiany w składach obu drużyn nastąpiły również w 62 i 73 minucie. W drużynie PAOK Despodov zastąpił Konstanteliasa, a Schwab i Thomas zastąpili odpowiednio Ozdoeva i Samattę. Natomiast w drużynie Club Brugge Balanta wszedł na boisko za Vetlesena, a Nusa za Jutglę.

W 78 minucie Thiago z drużyny Club Brugge nie wykorzystał rzutu karnego. Kolejne zmiany nastąpiły w 81 minucie, kiedy to Jonny wszedł na boisko PAOK, zastępując Vieirinhę. Ostatnie minuty meczu przyniosły serię żółtych kartek. W 84 minucie ukarany został De Cuyper z drużyny Club Brugge, a w doliczonym czasie gry Skoras z drużyny Club Brugge za tripping oraz Mechele z drużyny Club Brugge i Thomas z drużyny PAOK za niesportowe zachowanie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Clubu Brugge.

Pomimo wielu emocji i zmian w składach obu drużyn, gospodarze utrzymali przewagę zdobytą w pierwszej połowie meczu.

Gole oczekiwane 1.32 0.15

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Club Brugge rozegrał łącznie 14 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Wygrał 10 z nich, zremisowali 2 i przegrali 2. Łącznie zdobyli 36 goli, z czego na swoim boisku strzelili 19 goli w 7 meczach. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 5-1. Na wyjazdach rozegrali również 7 meczów i zdobyli na nich 17 goli. Najwyższy wynik na wyjazdach to zwycięstwo 0-5. Średnia ilość zdobywanych przez Club Brugge goli na mecz wynosi 2.6.

Zespół PAOK rozegrał również 14 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Wygrali w sumie 10 z nich, zremisowali 3 i przegrali tylko jeden raz. Łącznie zdobyli oni 34 gole, z czego na swoim boisku strzelili ich aż 20 w ciągu siedmiu spotkań. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to zwycięstwo ostateczne wynikiem 5-1. Na wyjazdach rozegrali również siedem spotkań i zdobyli na nich jedynie czternaście bramek. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 1-4. Średnia ilość zdobywanych przez PAOK goli na mecz wynosi 2.4.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy.

Liga Konferencji Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy PAOKiem a Clubem Brugge odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Miejsce, w którym zostanie rozegrany ten mecz, to stadion Toumbas w Salonikach.