Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dominacja Barcelony i zwycięstwo nad Deportivo Alaves 3:1

2024-02-03 7:00

W dniu 03-02-2024 o godzinie 18:30 na stadionie Mendizorroza w miejscowości Vitoria-Gasteiz odbył się mecz pomiędzy Deportivo Alaves a Barceloną w ramach 23 kolejki La Liga. Wynik spotkania to Deportivo Alaves: 1, Barcelona: 3.

Poprzednie mecze Deportivo Alaves - Barcelona

W ostatnich trzech meczach między Deportivo Alaves a Barceloną padło łącznie 6 goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Camp Nou w Barcelonie dnia 30 października 2021 roku i zakończyło się remisem 1:1. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz dnia 23 stycznia 2022 roku, a Barcelona wygrała 1:0. Ostatnie starcie miało miejsce na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie dnia 12 listopada 2023 roku, gdzie Barcelona zwyciężyła wynikiem 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Barcelona: 4, Deportivo Alaves: 2

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu Deportivo Alaves z Barceloną, który odbył się w Vitoria-Gasteiz, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnego gola, podczas gdy Barcelona strzeliła jedną bramkę. W 12 minucie zawodnik Omorodion z drużyny Deportivo Alaves otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Natomiast w 22 minucie gracz o nazwisku Lewandowski zapewnił drużynie Barcelony prowadzenie strzelając gola.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Deportivo Alaves z Barceloną, który odbył się w Vitoria-Gasteiz, gospodarze próbowali odrobić straty po pierwszej połowie, w której przegrywali 0:1. Jednak to Barcelona okazała się skuteczniejsza i ostatecznie wygrała spotkanie 3:1. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie doszło do zmiany w drużynie Barcelony - Fort wszedł na boisko zastępując Cancelo.

Trzy minuty później, w 49 minucie, Gundogan strzelił gola dla Barcelony, podwyższając wynik na 2:0. Jednak Deportivo Alaves szybko odpowiedział - w 51 minucie Omorodion zdobył bramkę dla swojej drużyny. W 59 minucie trener Barcelony dokonał kolejnej zmiany - Vitor Roque wszedł na boisko zastępując Gundogana. To właśnie Roque okazał się bohaterem spotkania - w 63 minucie strzelił trzecią bramkę dla Barcelony. W międzyczasie Deportivo Alaves również dokonało dwóch zmian - Rebbach wszedł na boisko zastępując Rioję, a Simeone zastąpił Guridi'ego.

Niestety dla Barcelony, ich zawodnik Vitor Roque otrzymał żółtą kartkę w 67 minucie za faul łokciem. Sytuacja pogorszyła się dla Barcelony w 72 minucie, kiedy to Roque został ukarany czerwoną kartką za brutalność. W 75 minucie trener Barcelony dokonał kolejnej zmiany - Lopez wszedł na boisko zastępując Pedriego. W odpowiedzi Deportivo Alaves również dokonało dwóch zmian - Benavidez wszedł na boisko zastępując Blanco, a Hagi zastąpił Tenaglię. W 83 minucie trener Barcelony dokonał dwóch zmian - Martinez wszedł na boisko zastępując Cubarsiego, a Romeu zastąpił Christensena.

Na koniec spotkania, w doliczonym czasie gry, zawodnik Deportivo Alaves - Sola otrzymał żółtą kartkę za trzymanie przeciwnika. Cały mecz zakończył się wynikiem: Deportivo Alaves: 1, Barcelona: 3.

Gole oczekiwane 0.76 1.21

Podsumowując sytuację drużyn Deportivo Alaves i Barcelona, przed meczem Barcelona zajmowała 4. miejsce w tabeli, mając na koncie 14 wygranych meczów, 5 remisów i 3 porażki, co dawało im łącznie 47 punktów. Natomiast Deportivo Alaves znajdowało się na 11. miejscu w tabeli, mając na koncie 7 zwycięstw, 5 remisów i 10 porażek, co dawało im łącznie 26 punktów. W meczu pomiędzy tymi drużynami Barcelona odniosła zwycięstwo i zdobyła kolejne 3 punkty. Po dodaniu tych punktów aktualna sytuacja prezentuje się następująco: Deportivo Alaves posiada nadal te same 26 punktów, natomiast Barcelona zwiększyła swoje konto do wartości 50 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Deportivo Alaves a Barceloną, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Deportivo Alaves z Villarrealem odbędzie się 10 lutego 2024 roku o godzinie 14:00 na stadionie Mendizorroza w Vitoria-Gasteiz. Natomiast Barcelona zmierzy się z Granadą CF dzień później, czyli 11 lutego 2024 roku o godzinie 21:00 na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie.