piłka nożna

Autor: pixabay.com Bramkarz

Dominacja Jagiellonii i zwycięstwo nad Widzewem Łódź 3:1

2024-02-11 7:00

W dniu 11-02-2024 o godzinie 15:00 w Łodzi na stadionie Miejskim Widzewa odbył się mecz pomiędzy drużynami Widzew Łódź i Jagiellonia, będący częścią 20. kolejki Ekstraklasy. Wynik tego spotkania to: Widzew Łódź zdobył 1 gola, a Jagiellonia zdobyła 3 gole.

Poprzednie mecze Widzew Łódź - Jagiellonia

W ostatnich trzech meczach między Widzewem Łódź a Jagiellonią padło łącznie 6 goli. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Miejskim Widzewa Łódź w dniu 3 lutego 2023 roku, zakończył się remisem 1:1. Drugie spotkanie miało miejsce na stadionie Tbc w dniu 25 marca 2023 roku i zakończyło się zwycięstwem Widzewa Łódź wynikiem 2:0. Ostatni mecz został rozegrany na stadionie Miejskim w Białymstoku w dniu 4 sierpnia 2023 roku, gdzie Jagiellonia wygrała z Widzewem Łódź wynikiem 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Jagiellonia: 3, Widzew Łódź: 4

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Widzewa Łodzi z Jagiellonią zakończyła się wynikiem 1:2. W 9 minucie Pululu zdobył gola dla drużyny Jagiellonii, natomiast w 11 minucie Pawlowski strzelił bramkę dla Widzewa Łodzi. W 17 minucie Zielinski z drużyny Widzewa Łódź otrzymał żółtą kartkę, a w 22 minucie Sacek z Jagiellonii również został ukarany żółtą kartką. W 33 minucie Marczuk zdobył kolejnego gola dla Jagiellonii.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Jagiellonią, która odbyła się w Łodzi, zespół Jagiellonii zdołał zdobyć kolejnego gola. W 51 minucie Imaz strzelił bramkę dla swojej drużyny, podnosząc wynik na 1:3.

W 61 minucie trener Widzewa Łódź dokonał zmiany w składzie, wprowadzając Klimeka za Nunesa. Następnie w 71 minucie trener Jagiellonii również dokonał zmiany, wprowadzając Naranjo za Marczuka. W tej samej minucie trener Widzewa Łódź zdecydował się na kolejną zmianę, Rondic wszedł na boisko zastępując Sancheza. W 72 minucie trener Jagiellonii postanowił również dokonać zmiany w składzie, Caliskaner wszedł na boisko zastępując Pululu. W 79 minucie trener Widzewa Łódź przeprowadził kolejną zmianę, Cybulski wszedł na boisko zastępując Tkacza.

W 80 minucie nastąpiła kolejna zmiana w drużynie Widzewa Łódź - Kastrati wszedł na boisko zastępując Zielinskiego. W 86 minucie trener Jagiellonii postanowił wprowadzić Lewickiego za Hansena, a także Nguiambę za Kubickiego. W doliczonym czasie gry, w 90+3 minucie, Lewicki z drużyny Jagiellonii otrzymał żółtą kartkę. Ostateczny wynik meczu to Widzew Łódź: 1, Jagiellonia: 3.

Pomeczowe podsumowanie

Widzew Łódź przed meczem zajmował 13. miejsce w tabeli, a do tej pory zdobył 22 punkty. Drużyna wygrała 6 meczy, zremisowała 4 mecze i przegrała 9 spotkań. Jagiellonia natomiast była na drugim miejscu w tabeli przed meczem, a do tej pory zdobyła 38 punktów. Drużyna wygrała 11 meczy, zremisowała 5 spotkań i przegrała 3 razy. Po rozegraniu meczu Jagiellonia zdobyła kolejne 3 punkty, co daje im aktualnie wynik 41 punktów. Natomiast Widzew Łódź nie zdobył żadnych punktów i ich suma pozostała na poziomie 22. Podsumowując, Jagiellonia utrzymuje swoją wysoką pozycję w tabeli i zwiększa swoją przewagę nad innymi drużynami. Widzew Łódź natomiast nadal zajmuje niższe miejsce i musi starać się o poprawę wyników, aby awansować w tabeli.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Widzewem Łódź a Jagiellonią, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz ŁKS-u Łódź z Widzewem Łódź odbędzie się 18 lutego 2024 roku o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim ŁKS w Łodzi. Natomiast mecz Jagiellonii z Lechem Poznań odbędzie się dzień wcześniej, czyli 17 lutego 2024 roku również o godzinie 17:30 na stadionie Miejskim w Białymstoku.