Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Dramatyczny remis ŁKS-u Łódź z Ruchem Chorzów

2023-12-17 7:00

W 19. kolejce Ekstraklasy odbył się mecz pomiędzy ŁKS-em Łódź a Ruchem Chorzów na stadionie Miejskim ŁKS w Łodzi. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 12:30 w dniu 17-12-2023. W trakcie tego meczu oba zespoły zdobyły po jednym golu, co skutkowało remisem.

Poprzednie mecze ŁKS Łódź - Ruch Chorzów

W ostatnich trzech meczach między ŁKS-em Łódź a Ruchem Chorzów padło łącznie siedem goli. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Miejskim w Łodzi dnia 19 sierpnia 2022 roku, gdzie ŁKS wygrał z Ruchem wynikiem 2:0. Kolejny mecz miał miejsce na tym samym stadionie, ale tym razem w Gliwicach, dnia 19 marca 2023 roku. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Ostatnie starcie miało miejsce również na stadionie Miejskim w Gliwicach dnia 28 lipca 2023 roku i zakończyło się zwycięstwem Ruchu Chorzów wynikiem 2:0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Ruch Chorzów: 5, ŁKS Łódź: 5

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu ŁKS Łódź kontra Ruch Chorzów, który odbywał się w Łodzi, gospodarze objęli prowadzenie. W 32 minucie Hoti strzelił bramkę dla drużyny ŁKS-u Łódź, dając swojemu zespołowi przewagę. W 41 minucie Kozak z Ruchu Chorzów otrzymał żółtą kartkę, a w 43 minucie Letniowski również został ukarany żółtą kartką. Po pierwszej połowie wynik to: ŁKS Łódź 1 - Ruch Chorzów 0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Ruchem Chorzów, który odbył się w Łodzi, doszło do kilku zmian personalnych w obu drużynach. W 46 minucie zawodnik Ruchu Chorzów, Starzyński, wszedł na boisko zastępując Podstawskiego.

Następnie w 48 minucie Mokrzycki z ŁKS-u Łódź otrzymał żółtą kartkę. W 61 minucie Pirulo zastąpił Zająca w drużynie gospodarzy, a w 63 minucie Michalski wszedł na boisko zastępując Kasolika oraz Plaskowski zastąpił Monetę. W tej samej minucie Steczyk wszedł na boisko zamiast Feliksa. W 72 minucie Juric wszedł na boisko zastępując Tejana, a Mlynarczyk zastąpił Ramireza w drużynie ŁKS-u Łódź. W 73 minucie Foszmanczyk wszedł na boisko zamiast Kozaka w drużynie Ruchu Chorzów.

W 83 minucie Lorenc wszedł na boisko zastępując Mokrzyckiego, a Malachowski zajął miejsce Hotiego w drużynie gospodarzy. W tej samej minucie Pirulo otrzymał żółtą kartkę. W 88 minucie zawodnik o nazwisku Szur strzelił gola dla Ruchu Chorzów. Ostateczny wynik meczu to ŁKS Łódź: 1, Ruch Chorzów: 1.

Procent dokładnych podań 76% 78%

Podsumowując sytuację drużyn ŁKS Łódź i Ruch Chorzów, przed meczem Ruch Chorzów zajmował 17. miejsce w tabeli, natomiast ŁKS Łódź był na 18. miejscu. Do tej pory Ruch Chorzów wygrał jeden mecz, zremisował dziewięć razy i przegrał osiem spotkań, co dało im łącznie 12 punktów. Natomiast ŁKS Łódź wygrał dwa mecze, zremisował trzy razy i przegrał dwanaście spotkań, co przełożyło się na zdobycie 9 punktów. W ostatnim meczu obie drużyny zdobyły po jednym punkcie. Po dodaniu tych punktów aktualnie Ruch Chorzów ma 13 punktów, a ŁKS Łódź posiada 10 punktów.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między ŁKS-em Łódź a Ruchem Chorzów, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. ŁKS Łódź zmierzy się z drużyną Korony Kielce 10 lutego 2024 roku na stadionie Suzuki Arena w Kielcach. Natomiast Ruch Chorzów zmierzy się z Legią Warszawa tego samego dnia, również 10 lutego 2024 roku.