piłka nożna

Autor: pixabay.com Sędzia piłkarski

Niskie zwycięstwo Osasuny nad Real Sociedad

2024-02-10 7:00

W dniu 10-02-2024 o godzinie 16:15 w San Sebastian na stadionie Reale Arena odbył się mecz w ramach 24. kolejki La Liga pomiędzy Realem Sociedad a Osasuną. Wynik tego spotkania to Real Sociedad 0, Osasuna 1.

Poprzednie mecze Real Sociedad - Osasuna

W ostatnich trzech meczach między Realem Sociedad a Osasuną zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Gal w Irún dnia 21 lipca 2023 roku. W tym meczu Real Sociedad zdobył jednego gola, natomiast Osasuna triumfowała, strzelając trzy gole. Kolejne starcie miało miejsce na stadionie El Sadar w Pampelunie dnia 2 grudnia 2023 roku. W tym meczu obie drużyny zdobyły po jednym golu, co skutkowało remisem. Ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami odbył się również na stadionie El Sadar w Pampelunie, lecz tym razem dnia 17 stycznia 2024 roku. Real Sociedad okazał się lepszy od Osasuny, wygrywając ten mecz 2:0. Podsumowując, w tych trzech ostatnich meczach między Realem Sociedad a Osasuną padło ogółem siedem goli - cztery dla Osasuny i trzy dla Realu Sociedad. Stosunek bramek w rozegranych meczach Osasuna: 4, Real Sociedad: 4

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Realem Sociedad a Osasuną rozgrywanego w San Sebastian nie było większych problemów. Mimo intensywnej rywalizacji, do przerwy wynik utrzymywał się na poziomie 0:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Real Sociedad z Osasuną, który odbył się w San Sebastian, drużyny nie zdołały zmienić wyniku z pierwszej połowy, który był remisem 0:0. Jednak w 49 minucie gracz o nazwisku Budimir strzelił gola dla zespołu Osasuny, dając im prowadzenie 1:0. Mimo wielu zmian personalnych w obu drużynach, żadna z nich nie była w stanie zdobyć kolejnej bramki. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem Real Sociedad: 0, Osasuna: 1.

Pomeczowe podsumowanie

Real Sociedad przed meczem zajmowała 7. miejsce w tabeli, wygrywając dotychczas 9 meczy, remisując 10 razy i przegrywając 4 razy. Ich suma punktów wynosiła 37. Z kolei Osasuna zajmowała przed meczem 12. miejsce, wygrywając 7 razy, remisując 5 razy i przegrywając 11 razy. Ich suma punktów wynosiła 26. W tym konkretnym meczu Osasuna zwyciężyła i zdobyła dodatkowe 3 punkty, co oznacza, że aktualnie Real Sociedad ma na swoim koncie nadal 37 punktów, a Osasuna zwiększyła swoją sumę do wartości 29 punktów.

La Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Realem Sociedad a Osasuną, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Mallorki z Realem Sociedad odbędzie się 18 lutego 2024 roku o godzinie 18:30 na stadionie Mallorca Son Moix w Palma de Mallorca. Natomiast Osasuna zmierzy się z Cadizem dzień wcześniej, czyli 17 lutego 2024 roku o godzinie 16:15 na stadionie El Sadar w Pampelunie.