piłka nożna

Autor: pixabay.com Akcja bramkowa

Olympiakos Piraeus pokonuje Fenerbahce w prawdziwej kanonadzie bramek

2024-04-11 8:00

W emocjonującym ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy, Olympiakos Pireus zmierzył się z Fenerbahce. Mecz odbył się na stadionie Georgios Karaiskakis w malowniczej miejscowości Pireus. O godzinie 18:45 rozpoczęła się niezapomniana rywalizacja. Po pełnym zwrotów akcji spotkaniu, Olympiakos Pireus triumfował nad Fenerbahce wynikiem 3:2.

Poprzednie mecze Olympiakos Piraeus - Fenerbahce

Suma goli we wszystkich meczach między Olympiakosem Piraeus a Fenerbahce wyniosła 4. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w miejscowości Stambuł dnia 30 września 2021 roku, a wynik brzmiał Fenerbahce: 0, Olympiakos Piraeus: 3. Drugi mecz odbył się na stadionie Georgios Karaiskáki w miejscowości Pireus dnia 25 listopada 2021 roku, a wynik to Olympiakos Piraeus: 1, Fenerbahce: 0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Fenerbahce: 0, Olympiakos Piraeus: 4

Przebieg spotkania

Mecz Olympiakosu Piraeus z Fenerbahce rozpoczął się dynamicznie. Już w 8 minucie gracz o nazwisku Fortounis strzelił gola dla zespołu Olympiakosu Piraeus. W 23 minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Kahveciemu z drużyny Fenerbahce za opóźnianie gry. Kolejny gol dla Olympiakosu Piraeus padł w 32 minucie, a strzelił go Jovetic. Tuż przed końcem pierwszej połowy, w 45 minucie, doszło do zmiany w drużynie Fenerbahce - Kadioglu wszedł na boisko, zastępując Oosterwolde'a.

Po pierwszej połowie wynik meczu to Olympiakos Piraeus: 2, Fenerbahce: 0. Druga połowa również była pełna emocji. W 57 minucie Chiquinho strzelił kolejnego gola dla Olympiakosu Piraeus. W 62 minucie doszło do podwójnej zmiany w drużynie Fenerbahce - Fred i Yuksek zastąpili na boisku Zajca i Krunicia. Pięć minut później Retsos z drużyny Olympiakos Piraeus otrzymał żółtą kartkę.

W 68 minucie Tadic zdobywa pierwszego gola dla Fenerbahce, a w 74 minucie Kahveci doprowadza do remisu. W międzyczasie, w 73 minucie, Fred z drużyny Fenerbahce otrzymał żółtą kartkę. W 78 minucie Masouras z Olympiakosu Piraeus został ukarany żółtą kartką za roughing. W końcówce meczu doszło do serii zmian w obu drużynach - w Olympiakosie Piraeus na boisko weszli Horta, Iborra, El Arabi i Quini zastępując Jovetica, Chiquinho, El Kaabi i Masourasa. Z kolei w Fenerbahce Bonucci zastąpił Rodrigo Becao.

Spotkanie zakończyło się wynikiem Olympiakos Piraeus: 3, Fenerbahce: 2. Pomimo walki do samego końca drużynie Fenerbahce nie udało się odrobić strat z pierwszej połowy.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Olympiakos Piraeus rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Konferencji Europy. Wygrał 3 z nich, nie zremisował ani razu i przegrał 1. Łącznie zdobyli 9 goli. Na swoim boisku rozegrali 2 mecze i zdobyli tam 2 gole, a najwyższy wynik jaki osiągnęli na własnym boisku to 1-0. Na wyjazdach rozegrali również 2 mecze i zdobyli na nich 7 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1-6. Średnio zdobywają oni więc 2.3 gole na mecz. Zespół Fenerbahce rozegrał natomiast w ramach Ligi Konferencji Europy aż 14 meczy.

Wygrał w sumie 11 z nich, nie zremisował ani razu i przegrał tylko trzy razy. Łącznie zdobyli oni imponującą liczbę 37 goli. Na swoim boisku rozegrali siedem meczy i zdobyli tam aż 23 gole, przy najwyższym wyniku jakim było zwycięstwo wynikiem 5-0. Na wyjazdach zagrali również siedem meczy i zdobyli na nich kolejne 14 goli, przy najwyższym wyniku jakim było zwycięstwo wynikiem 4-0. Średnio Fenerbahce zdobywa więc 2.6 goli na mecz.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy.

Liga Konferencji Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz Fenerbahce z Olympiakosem Piraeus odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi w Stambule.