piłka nożna

Autor: pixabay.com

Openda strzela 2 gole, Manchester City pokonuje RB Lipsk 3:2

2023-11-28 23:08

W dniu 28-11-2023 o godzinie 21:00 w miejscowości Manchester na stadionie Etihad odbył się mecz Liga Mistrzów UEFA Grupa G Runda 5 pomiędzy Manchesterem City a RC Lipsk. Wynik tego spotkania to Manchester City wygrało z RC Lipsk wynikiem 3:2.

Poprzednie mecze Manchester City - RC Lipsk

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Manchesterem City a RC Lipsk zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Red Bull Arena w Lipsku, gdzie obie drużyny zremisowały 1:1. Następnie doszło do rewanżu na stadionie Etihad w Manchesterze, gdzie Manchester City pokonało RC Lipsk aż 7:0. Ostatni mecz ponownie odbył się na Red Bull Arena w Lipsku, gdzie Manchester City zwyciężyło 3:1. W tych trzech meczach obie drużyny miały różne rezultaty, ale to Manchester City zdobyło więcej punktów i odniosło większe zwycięstwa. Stosunek bramek w rozegranych meczach Manchester City: 11, RC Lipsk: 2

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Manchesteru City z RC Lipsk zakończyła się wynikiem 2:0 dla drużyny gości. W 13 minucie Openda strzelił bramkę po asyście Blaswicha, dając prowadzenie RC Lipsk. W 21 minucie Dias otrzymał żółtą kartkę za brutalność, co było karą dla Manchesteru City. W 33 minucie Openda ponownie wpisał się na listę strzelców, tym razem po asyście Simonsa, podwyższając prowadzenie RC Lipsk na 2:0.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Manchester City z RC Lipsk, który odbył się w Manchesterze, gospodarze zdołali odwrócić losy spotkania.

Na początku drugiej połowy trener Manchesteru City, Pep Guardiola, dokonał dwóch zmian w składzie. Gracz Ake wszedł na boisko, zastępując Diasa, a Alvarez zastąpił Walkera. W tym samym czasie trener gości również dokonał zmiany - Baumgartner wszedł za Forsberga. W 55 minucie to gospodarze zdobyli bramkę. Haaland wykorzystał asystę Fodena i pokonał bramkarza RC Lipsk.

Pięć minut później Foden sam wpisał się na listę strzelców po podaniu Gvardiola. W 74 minucie trener gości postanowił wprowadzić Carvalho za Haidara, a Poulsen za Simonsa. Jednak w 76 minucie strzał Carvalho został uznany za spalony po weryfikacji systemem VAR. W końcówce meczu Manchester City ponownie zdobył bramkę - tym razem to Alvarez wykorzystał asystę Fodena i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. W ostatnich minutach trener RC Lipsk dokonał jeszcze jednej zmiany - Kampl wszedł za Schlagera.

W doliczonym czasie gry trener Manchesteru City, Pep Guardiola, postanowił wprowadzić na boisko Gomeza, zastępując Gvardiola. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Manchester City 3, RC Lipsk 2.

Gole oczekiwane 1.76 0.44

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Manchester City rozegrał 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał wszystkie 4 mecze, nie zanotowując żadnej porażki ani remisu. Łącznie zdobyli 12 goli, z czego 6 goli strzelili na swoim boisku. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to zwycięstwo 3-0. Na wyjazdach również rozegrali 2 mecze i zdobyli na nich 6 goli. Najwyższy wynik na wyjazdach to zwycięstwo 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez Manchester City goli na mecz wynosi 3.0.

Zespół RB Leipzig rozegrał również 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA. Wygrał 3 mecze, nie remisując ani razu, ale ponosząc jedną porażkę. Łącznie zdobyli 9 goli, z czego 4 gole strzelili na swoim boisku. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 3-1. Na wyjazdach również rozegrali 2 mecze i zdobyli na nich 5 goli. Najwyższy wynik na wyjazdach to zwycięstwo 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez RB Leipzig goli na mecz wynosiła 2.3.

Tabela Grupa G:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Manchester City 5 0 0 15 5 10 15
2 RC Lipsk 3 0 2 11 9 2 9
3 BSC Young Boys 1 1 3 6 11 -5 4
4 Crvena Zvezda 0 1 4 5 12 -7 1

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Manchesterem City a RC Lipsk, znamy już terminy kolejnych spotkań obydwu drużyn. Mecz Crvena Zvezda z Manchesterem City odbędzie się 13 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Rajko Mitić w Belgradzie. Natomiast mecz RC Lipsk z BSC Young Boys zaplanowano na ten sam dzień i godzinę, czyli 13 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Red Bull Arena w Lipsku.