boisko, piłka nożna,

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Kruszyna (woj. opolskie): Dramat na boisku. Serce piłkarza nagle stanęło!

Remis bez bramek w meczu Jagiellonia - Piast Gliwice

2023-11-24 22:37

W dniu 24-11-2023 o godzinie 20:30 na stadionie miejskim w Białymstoku odbył się mecz pomiędzy Jagiellonią a Piastem Gliwice w ramach 16. kolejki Ekstraklasy. Spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym, więc obie drużyny zdobyły po punkcie.

Poprzednie mecze Jagiellonia - Piast Gliwice

W ostatnich trzech meczach między Jagiellonią a Piastem Gliwice doszło do dwóch spotkań na stadionie miejskim w Gliwicach i jednego na stadionie miejskim w Białymstoku. Pierwszy z tych meczów odbył się 23 kwietnia 2022 roku, gdzie Piast Gliwice zwyciężył wynikiem 2:1. Drugi mecz miał miejsce 16 lipca 2022 roku w Białymstoku, gdzie Jagiellonia pokonała Piasta Gliwice 2:0. Ostatni mecz rozegrano 29 stycznia 2023 roku na stadionie miejskim w Gliwicach, który zakończył się remisem 1:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Jagiellonia: 4, Piast Gliwice: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Jagiellonii z Piastem Gliwice zakończyła się wynikiem 0:0. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Holubka z drużyny Piasta Gliwice. Dwie minuty później Romanchuk z Jagiellonii również otrzymał żółtą kartkę. W 41. minucie Naranjo z Jagiellonii został ukarany żółtą kartką.

W 60. minucie trener Jagiellonii dokonał dwóch zmian w swojej drużynie - Marczuk wszedł na boisko, zastępując Lewickiego, a Pululu zastąpił Naranjo.

W 73. minucie zawodnik Mosór z drużyny Piasta Gliwice otrzymał czerwoną kartkę. W 79. minucie trener Piasta Gliwice dokonał zmiany - Miguelito wszedł na boisko, zastępując Szczepańskiego. W 82. minucie Kirejczyk wszedł na boisko, zastępując Felixa w drużynie Piasta Gliwice. W 88. minucie trener Jagiellonii dokonał kolejnej zmiany - Kupisz wszedł na boisko, zastępując Hansena, natomiast w drużynie Piasta Gliwice Kostadinov wszedł na boisko, zastępując Kądziora. W ostatniej minucie meczu Sacek z Jagiellonii otrzymał żółtą kartkę.

Podsumowując cały mecz, Jagiellonia Białystok i Piast Gliwice nie zdobyły żadnej bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem: Jagiellonia 0, Piast Gliwice 0.

Procent dokładnych podań 85% 78%

Po meczu Jagiellonia zajmuje drugie miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna Jagiellonii wygrała 9 spotkań, zremisowała 3 razy i przegrała 3 mecze. Jej suma punktów wynosiła dotychczas 30. Natomiast Piast Gliwice zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. Do tej pory drużyna Piasta Gliwice wygrała 2 mecze, zremisowała 11 razy i przegrała 2 spotkania. Ich suma punktów wynosiła dotychczas 17. Obydwie drużyny zdobyły po jednym punkcie w tym meczu. Aktualna punktacja przedstawia się następująco: Jagiellonia - 31 punktów, Piast - 18 pkt.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Jagiellonią a Piastem Gliwice, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Jagiellonia zmierzy się z Wartą Poznań 1 grudnia 2023 roku o godzinie 18:00 na stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim. Natomiast Piast Gliwice podejmie Puszczę Niepołomice 2 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie miejskim w Gliwicach.