Piłka nożna

Autor: pixabay.com Mecz piłki nożnej, akcja bramkowa

Remis Napoli z Barceloną w 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA

2024-02-21 7:00

W dniu 21-02-2024 o godzinie 21:00 w miejscowości Neapol na stadionie Diego Armando Maradona odbył się mecz pomiędzy Napoli a Barceloną w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. Wynik tego spotkania to remis 1:1.

Poprzednie mecze Napoli - Barcelona

W ostatnich trzech meczach między Napoli a Barceloną zanotowano różne wyniki. Pierwsze spotkanie odbyło się na stadionie Camp Nou w Barcelonie 8 sierpnia 2020 roku, gdzie Barcelona wygrała 3:1 z Napoli. Drugi mecz również rozegrano na Camp Nou, tym razem 17 lutego 2022 roku, i zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz miał miejsce na stadionie Diego Armando Maradona w Neapolu 24 lutego 2022 roku, gdzie Barcelona pokonała Napoli wynikiem 4:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Barcelona: 8, Napoli: 4

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Napoli z Barceloną zakończyła się wynikiem 0:0. W 16 minucie zawodnik drużyny Barcelona, de Jong, otrzymał żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Napoli z Barceloną, który odbył się w Neapolu, obie drużyny zdołały zdobyć po jednym golu. W 60 minucie to zawodnik Barcelony o nazwisku Lewandowski wpisał się na listę strzelców, dając swojej drużynie prowadzenie. Jednak Napoli szybko odpowiedział - w 75 minucie Osimhen strzelił gola, doprowadzając do remisu. W trakcie drugiej połowy doszło również do kilku zmian personalnych.

W 68 minucie w drużynie Napoli Lindstrom wszedł na boisko, zastępując Kvaratskhelię, a Traore zastąpił Cajuste'a. W 76 minucie Raspadori i Simeone weszli na boisko, zastępując odpowiednio Politano i Osimhena. Warto również wspomnieć o kartkach, które zostały pokazane zawodnikom obu drużyn. W 75 minucie Martinez z Barcelony otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a w 78 minucie Christensen również został ukarany żółtą kartką za holding. W końcowych minutach meczu trenerzy dokonali jeszcze kilku zmian personalnych - w 80 minucie Raphinha wszedł na boisko za Yamala, a w 86 minucie Joao Felix i Romeu zastąpili odpowiednio Pedriego i Christensena.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, z jednym golem dla Napoli i jednym dla Barcelony.

Gole oczekiwane 0.92 0.64

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Napoli rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA 6 meczów. Wygrał 3 z nich, zremisował 1, a przegrał 2. Łącznie zdobyli 10 goli. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i zdobyli tam 5 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to 2-0. Na wyjazdach rozegrali również 3 mecze i zdobyli na nich 5 goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez Napoli goli na mecz wynosiła 1,7. Zespół Barcelona rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA również 6 meczów. Wygrał 4 z nich, nie zremisował żadnego, a przegrał 2. Łącznie zdobyli oni 12 goli. Na swoim boisku rozegrali również trzy mecze i zdobyli tam aż dziewięć goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to imponujące zwycięstwo z wynikiem 5-0.

Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli na nich tylko trzy gole. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 0-1. Średnia ilość zdobywanych przez Barcelonę goli na mecz wynosiła 2,0.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Mistrzów UEFA - Mecz rewanżowy:

Mecz Barcelona vs Napoli odbędzie się 12 marca 2024 roku o godzinie 21:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Olímpic Lluís Companys w Barcelonie.