Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Remis w walce o Ligę: Servette FC - AS Roma 1:1

2023-12-01 7:00

W dniu 30-11-2023 o godzinie 21:00 na stadionie Genéve w miejscowości Geneva odbył się mecz pomiędzy Servette FC a AS Romą w ramach grupy G Ligi Europy. Wynik tego spotkania to remis 1:1.

Poprzednie mecze Servette FC - AS Roma

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Servette FC a AS Romą. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Olimpico w Rzymie w dniu 5 października 2023 roku. Wynik tego meczu to: AS Roma 4, Servette FC 0.

W pierwszej połowie wczorajszego meczu Servette FC z AS Romą, który odbył się w Genewie, gospodarze nie zdołali zdobyć żadnej bramki. Jednak to AS Roma wyszła na prowadzenie w 21 minucie, gdy Lukaku strzelił gola po asyście Diego Llorente. W 44 minucie zawodnik drużyny Servette FC, Timothe Cognat, otrzymał żółtą kartkę za faul.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Servette FC a AS Romą, który odbył się w Genewie, drużyna gospodarzy zdołała wyrównać wynik. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem AS Romy 1:0. W 50 minucie to Servette FC udało się zdobyć bramkę.

Strzałem pewnym uderzeniem popisał się Bedia, który wykorzystał asystę Stevanovića. W 56 minucie trener AS Romy dokonał zmiany, wprowadzając na boisko Pellegriniego, który zastąpił Aouara. W 66 minucie zawodnik drużyny gości, Bryan Cristante, otrzymał żółtą kartkę za faul. W 68 minucie trener Servette FC dokonał dwóch zmian: Antunes wszedł na boisko zastępując Bollę, a Guillemenot zastąpił Kutesę. W 74 minucie trener AS Romy postanowił wprowadzić Spinazzolę na boisko, zastępując El Shaarawiego.

Pięć minut później to Antunes otrzymał żółtą kartkę za faul. W 80 minucie trener Servette FC dokonał kolejnej zmiany: Touati wszedł na boisko zastępując Bedię. W 81 minucie trener AS Romy wprowadził na boisko Belottiego i Renato Sanchesa, zastępując odpowiednio Bove'a i Dybalę. Natomiast trener Servette FC postanowił wprowadzić Dibę, zastępując Cognata. W 84 minucie Steve Rouiller z drużyny gospodarzy otrzymał żółtą kartkę za faul.

W doliczonym czasie gry, w 90+1 minucie, Evan Ndicka z AS Romy również otrzymał żółtą kartkę za faul. W 90+6 minucie trener Servette FC dokonał ostatniej zmiany: Vouilloz wszedł na boisko zastępując Barona. W tej samej minucie Andrea Belotti z AS Romy otrzymał żółtą kartkę za faul. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, gdzie jedyną bramkę dla Servette FC zdobył Bedia, a dla AS Romy strzelił nieznany zawodnik w pierwszej połowie.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Servette FC rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy. Wygrali 1 mecz, zremisowali 2 i przegrali 2. Łącznie zdobyli 4 gole. Na swoim boisku rozegrali 3 mecze i zdobyli 3 gole, przy najwyższym wyniku 2-1. Na wyjazdach rozegrali 2 mecze i zdobyli tylko 1 gola. Średnia ilość zdobywanych przez Servette FC goli na mecz wynosiła 0.8. Zespół AS Roma również rozegrał 5 meczów w fazie grupowej Ligi Europy.

Wygrali 3 mecze, zremisowali 1 i przegrali 1. Łącznie zdobyli aż 9 goli. Na swoim boisku rozegrali tylko dwa mecze, ale zdobyli w nich imponujące 6 goli, przy najwyższym wyniku 4-0. Na wyjazdach rozegrali trzy mecze i zdobyli w nich trzy gole, przy najwyższym wyniku na wyjeździe to było zwycięstwo z wynikiem 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez AS Roma goli na mecz wynosiła natomiast aż 1.8.

Tabela Grupa G:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Slavia Praga 4 0 1 13 4 9 12
2 AS Roma 3 1 1 9 4 5 10
3 Servette FC 1 2 2 4 9 -5 5
4 Sheriff Tyraspol 0 1 4 5 14 -9 1

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Servette FC a AS Romą, przyszłe spotkania obydwóch drużyn zostały ustalone. Mecz Slavii Praga z Servette FC odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Fortuna Arena w Pradze. Natomiast mecz AS Romy z Sheriffem Tyraspol zaplanowano na ten sam dzień i godzinę, lecz na stadionie Olimpico w Rzymie.