piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI Piłka w bramce

Solidna obrona i brak bramek - remis Viktorii Pilzno z Fiorentiną w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy

2024-04-11 8:00

W dniu 11-04-2024 na stadionie Doosan Aréna w miejscowości Pilzno odbył się emocjonujący mecz Ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy pomiędzy Viktorią Pilzno a Fiorentiną. O godzinie 18:45 obie drużyny stanęły do rywalizacji, a wynik tego spotkania zaskoczył wszystkich - Viktoria Pilzno zremisowała z Fiorentiną 0:0.

Przebieg spotkania

W pierwszej połowie meczu pomiędzy Viktorią Pilzno a Fiorentiną, jedynym wydarzeniem godnym odnotowania była żółta kartka dla Cadu z drużyny Viktorii Pilzno. Została ona pokazana w 16 minucie za tripping. Wynik pierwszej połowy to 0:0. Druga połowa przyniosła więcej emocji. W 62 minucie doszło do zmiany w drużynie Viktorii Pilzno - gracz Traore wszedł na boisko, zastępując gracza o nazwisku Vydra.

W 70 minucie Fiorentina również dokonała dwóch zmian - Barak zastąpił Beltrana, a Nzola wszedł na boisko za Belottiego. Dwie minuty później sędzia pokazał żółtą kartkę Reznikowi z drużyny Viktoria Pilzno za zagranie łokciem. W 79 minucie Fiorentina ponownie dokonała dwóch zmian - Kouame wszedł na boisko za Sottila, a Lopez zastąpił Arthura Melo. W 84 minucie na boisku pojawił się Ikone, który zastąpił Gonzaleza w drużynie Fiorentiny. W doliczonym czasie gry Chory z Viktorii Pilzno otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie, a następnie został zmieniony przez Klimenta.

Również Reznik opuścił boisko, na jego miejsce wszedł Paluska. W ostatnich sekundach meczu żółtą kartkę otrzymał Ikone z Fiorentiny. Spotkanie zakończyło się wynikiem Viktoria Pilzno: 0, Fiorentina: 0. Pomimo wielu zmian i kilku żółtych kartek, żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Viktoria Pilzno rozegrał 15 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Wygrali 11 z nich, zremisowali 4, a nie przegrali żadnego. Łącznie zdobyli 22 gole. Na swoim boisku rozegrali 8 meczów i strzelili tam 12 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to było zwycięstwo 4-0. Na wyjazdach rozegrali 7 meczów i zdobyli na nich 10 goli.

Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to było zwycięstwo 0-2. Średnia ilość zdobywanych przez Viktoria Pilzno goli na mecz wynosiła 1,5. Zespół Fiorentina rozegrał 10 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Wygrali 5 z nich, zremisowali 4, a przegrali jeden. Łącznie zdobyli 21 gole. Na swoim boisku rozegrali pięć meczów i strzelili tam 13 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku, to było zwycięstwo 6-0.

Na wyjazdach rozegrali pięć meczów i zdobyli na nich osiem goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach, to było zwycięstwo 3-4. Średnia liczba zdobywanych przez Fiorentinę goli na mecz wynosiła 2,1.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy.

Liga Konferencji Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Fiorentiną a Viktorią Pilzno odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:45. Miejscem rozegrania tego spotkania będzie stadion Artemio Franchi, znajdujący się we Florencji.