piłka nozna

Autor: pixabay.com Radość po wygranym meczu

Trudne zwycięstwo Aston Villi nad LOSC Lille 2:1

2024-04-11 8:00

W niesamowitym ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy Aston Villa zmierzyła się z LOSC Lille na stadionie Villa Park. O godzinie 21:00, w dniu 11-04-2024, obie drużyny walczyły o awans do kolejnej rundy. Po pełnym emocji spotkaniu, to Aston Villa triumfowała z wynikiem 2:1 nad rywalami.

Mecz Aston Villa z LOSC Lille rozpoczął się dynamicznie. Już w 13 minucie gracz o nazwisku Watkins strzelił gola dla zespołu Astonu Villa, co dało prowadzenie gospodarzom. W 45 +1 minucie Fonseca z drużyny LOSC Lille otrzymał żółtą kartkę. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 1:0 dla Aston Villa. Druga połowa meczu była pełna emocji i niespodzianek.

W 50 minucie Douglas Luiz z drużyny Aston Villa został ukarany żółtą kartką za przytrzymywanie. W 56 minucie McGinn podwyższył prowadzenie Aston Villa, strzelając kolejnego gola dla swojego zespołu. W 60 minucie doszło do zmiany w drużynie LOSC Lille - Yazici wszedł na boisko, zastępując Zhegrova. Niedługo potem, w 64 minucie, zawodnik drużyny gości oddał strzał na bramkę, jednak po weryfikacji systemem VAR gol nie został uznany - sędzia odgwizdał spalonego. Kolejne zmiany nastąpiły w drużynie Aston Villa - w 65 i 74 minucie na boisko wkroczyli odpowiednio Zaniolo i Diaby, którzy zastąpili Rogersa i Baileya.

Również Moreno wszedł na boisko w 74 minucie, zastępując Digne. W 77 minucie Tielemans z drużyny Aston Villa został ukarany żółtą kartką za faul. W 79 minucie LOSC Lille dokonało dwóch zmian - Cabella i Gomes zastąpili Haraldssona i Gudmundssona. W 82 minucie Aston Villa również dokonało dwóch zmian - Duran i Iroegbunam zastąpili Watkinsa i Tielemansa. W 84 minucie Diakite strzelił gola dla LOSC Lille, zmniejszając straty swojego zespołu.

W 86 minucie Alexsandro wszedł na boisko, zastępując Diakite w drużynie gości. Mecz kończy się żółtą kartką dla Martineza z drużyny Aston Villa za niesportowe zachowanie w doliczonym czasie gry. Spotkanie skończyło się wynikiem Aston Villa: 2, LOSC Lille: 1. Pomimo nieustających prób ze strony LOSC Lille, to gospodarze okazali się lepsi tego dnia, utrzymując przewagę do końca meczu.

Gole oczekiwane 1.05 1.40

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Aston Villa rozegrał 10 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy. Wygrał 7 z nich, zremisowali 2 i przegrali 1. Łącznie zdobyli 24 gole. Na swoim boisku rozegrali 5 meczów i zdobyli tam 12 goli, przy najwyższym wyniku 4-0. Na wyjazdach rozegrali również 5 meczów i zdobyli na nich 12 goli, przy najwyższym wyniku 0-5. Średnia ilość zdobywanych przez Aston Villa goli na mecz wynosiła 2.4. Zespół LOSC Lille rozegrał również 10 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy.

Wygrali 6 z nich, zremisowali 4 i nie przegrali żadnego. Łącznie zdobyli 17 goli. Na swoim boisku rozegrali również 5 meczów i zdobyli tam 10 goli, przy najwyższym wyniku 3-0. Na wyjazdach rozegrali również 5 meczów i zdobyli na nich tylko 7 goli, przy najwyższym wyniku to 0-3. Średnia ilość zdobywanych przez LOSC Lille goli na mecz wynosiła 1.7.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy.

Liga Konferencji Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz LOSC Lille z Astonem Villa odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 18:45. Mecz zostanie rozegrany na stadionie Decathlon Arena - Pierre-Mauroy, który znajduje się w miejscowości Villeneuve d'Ascq.