Piłka nożna

Autor: pixabay.com Boisko piłkarskie

Upragniona wygrana Bayeru Leverkusen nad West Hamem 2:0 w ćwierćfinale Ligi Europy

2024-04-11 8:00

W emocjonującym ćwierćfinałowym starciu Ligi Europy, Bayern Leverkusen zmierzył się z West Hamem na stadionie Bayarena w Leverkusen. Spotkanie odbyło się 11 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Ostatecznie to gospodarze okazali się lepsi, pokonując rywali wynikiem 2:0.

Poprzedni mecz między Bayernem Leverkusen a West Hamem

W meczu rozegranym na stadionie Bayarena w Leverkusen, Bayer Leverkusen pewnie pokonał West Ham rezultatem 4:0. Gospodarze dominowali przez całe spotkanie i zdobyli cztery bramki, nie pozwalając rywalom na strzelenie nawet jednego gola. Był to udany występ drużyny Bayer Leverkusen, która zasłużenie sięgnęła po zwycięstwo.

Mecz Bayeru Leverkusen z West Hamem rozpoczął się spokojnie. Pierwsza połowa nie przyniosła żadnych bramek, a jedynym wydarzeniem godnym odnotowania była żółta kartka dla Paquety z drużyny West Ham w 21 minucie. Wynik pierwszej połowy to Bayer Leverkusen: 0, West Ham: 0. Druga połowa była znacznie bardziej dynamiczna. W 57 minucie Emerson z drużyny West Ham otrzymał żółtą kartkę.

W 67 minucie doszło do podwójnej zmiany w drużynie Bayernu Leverkusen - Hincapie wszedł na boisko, zastępując Stanisica, a Tella zastąpił Frimponga. Kolejne zmiany nastąpiły w 76 minucie - Boniface wszedł na boisko za Schicka, a Hofmann za Adli. Właśnie Hofmann w 83 minucie zdobył pierwszego gola dla Bayeru Leverkusen. W odpowiedzi, drużyna West Ham dokonała dwóch zmian - Aguerd wszedł na boisko za Mavropanosa, a Johnson za Kudusa. Jednak to nie pomogło gościom odwrócić losów meczu.

W doliczonym czasie gry Boniface strzelił drugiego gola dla Bayeru Leverkusen. Spotkanie skończyło się wynikiem Bayer Leverkusen: 2, West Ham: 0. Gospodarze zdecydowanie zdominowali drugą połowę, co zaowocowało zwycięstwem.

Gole oczekiwane 2.18 0.20

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Bayer Leverkusen w ramach Ligi Europy rozegrał 8 meczów, z których wygrał 7, zremisował 1 i nie przegrał żadnego. Łącznie zdobyli oni 24 gole. Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i zdobyli tam 17 goli, najwyższy wynik na własnym boisku to 5-1. Na wyjazdach rozegrali również 4 mecze i zdobyli na nich 7 goli, najwyższy wynik na wyjeździe to 0-2. Średnia ilość zdobywanych przez Bayer Leverkusen goli na mecz wynosi 3.0. Zespół West Ham w ramach Ligi Europy rozegrał również 8 meczów, z których wygrał 6, nie zremisował żadnego i przegrał dwa. Zdobyli oni w sumie 15 goli.

Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i zdobyli tam 11 goli, najwyższy wynik na własnym boisku to 5-0. Na wyjazdach rozegrali również cztery mecze i zdobyli na nich cztery gole, najwyższy wynik na wyjeździe to 1-2. Średnia liczba zdobywanych przez West Ham goli na mecz wynosi natomiast 1.9.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy.

Liga Europy - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy West Hamem a Bayernem Leverkusen odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Mecz zostanie rozegrany na stadionie w Londynie.