Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Viktoria Pilzno zwycięża nad Ballkani 1:0

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Arena Kombetare w Tiranie odbył się mecz pomiędzy drużynami Ballkani i Viktoria Pilzno, należący do grupy C Ligi Konferencji Europy. Ostateczny wynik tego spotkania to Ballkani 0, Viktoria Pilzno 1.

Poprzednie mecze Ballkani - Viktoria Pilzno

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Ballkani a Viktorią Pilzno. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Doosan Aréna w miejscowości Pilzno w dniu 21 września 2023 roku. Wynik tego pojedynku to Viktoria Pilzno 1, Ballkani 0.

W pierwszej połowie wczorajszego meczu Ballkani z Viktorią Pilzno, który odbył się w Tiranie, gospodarze nie zdołali zdobyć ani jednej bramki. Wynik na koniec pierwszej połowy wynosił 0:0. W 44 minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sampsona Dweha z drużyny Viktoria Pilzno za faul.

W drugiej połowie wczorajszego meczu Ballkani z Viktorią Pilzno, który odbył się w Tiranie, gospodarze nie zdołali zdobyć bramki, a goście triumfowali wynikiem 1:0. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. W 61 minucie trener drużyny Viktorii Pilzno dokonał trzech zmian.

Gracz Sulc wszedł na boisko, zastępując Klimenta, Traore zastąpił Vlkanova, a Hasek Sykorę. W 70 minucie trener Ballkani postanowił dokonać zmiany w swojej drużynie. Gracz Manaj wszedł na boisko, zastępując Karricę. W 79 minucie kolejna zmiana w drużynie Viktorii Pilzno. Reznik wszedł na boisko, zastępując Holika.

W 81 minucie to goście zdobyli bramkę. Sulc wykorzystał asystę Kalvacha i wpisał się na listę strzelców. W 82 minucie arbiter ukarał żółtą kartką Arb Manaja z drużyny Ballkani za faul. W doliczonym czasie gry doszło do kolejnych zmian w obu drużynach. W 90+2 minucie Hejda wszedł na boisko, zastępując Buchę w drużynie Viktorii Pilzno.

W 90+5 minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gentrita Haliliego z drużyny Ballkani za faul. W ostatniej minucie gry trener Ballkani dokonał dwóch zmian. Dulaj wszedł na boisko, zastępując Trashiego, a Ismajlgeci zastąpił Berishę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Ballkani 0, Viktoria Pilzno 1.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Ballkani rozegrał łącznie 11 meczów w ramach Ligi Konferencji Europy, z czego 5 miało miejsce w fazie grupowej, a 6 we wcześniejszych fazach. W sumie wygrali 6 z tych meczów, zremisowali 1 i przegrali 4. Zdobyli również ogółem 19 goli. Na swoim boisku rozegrali 6 meczów i zdobyli tam łącznie 12 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo ze stosunkiem bramek 4-1.

Na wyjazdach rozegrali natomiast 5 meczów i zdobyli na nich ogółem 7 goli. Najwyższy wynik na wyjazdach to zwycięstwo ze stosunkiem bramek 1-4. Średnia ilość goli zdobywanych przez drużynę Ballkani na mecz wynosiła więc 1,7. Zespół Plzen również rozegrał w ramach Ligi Konferencji Europy ogółem 11 meczów - pięć w fazie grupowej oraz sześć we wcześniejszych fazach turnieju. Wygrali oni aż dziesięć z tych spotkań, zremisowali jeden i nie ponieśli żadnej porażki. Zdobyli ogólnie także tyle samo goli co drużyna Ballkani - czyli dokładnie dziewiętnaście.

Na swoim boisku rozegrali pięć meczów, w których zdobyli łącznie dziewięć goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo ze stosunkiem bramek 4-0. Na wyjazdach rozegrali zaś sześć meczów i zdobyli na nich ogółem dziesięć goli. Najwyższy wynik na wyjazdach to zwycięstwo ze stosunkiem bramek 0-2. Średnia ilość goli zdobywanych przez drużynę Plzen na mecz również wynosiła 1,7.

Tabela Grupa C:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Viktoria Pilzno 5 0 0 6 1 5 15
2 Dinamo Zagrzeb 2 0 3 7 5 2 6
3 Ballkani 1 1 3 3 4 -1 4
4 FC Astana 1 1 3 4 10 -6 4

Liga Konferencji Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Ballkani a Viktorią Pilzno, znamy już daty kolejnych spotkań obydwóch drużyn. Mecz Dinama Zagrzeb z Ballkani odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Maksimir w Zagrzeb. Natomiast mecz Viktorii Pilzno z FC Astaną zostanie rozegrany tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Doosan Aréna w Pilznie. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i walczyć o kolejne zwycięstwa.