piłka nozna

Autor: pixabay.com Radość po wygranym meczu

Warta Poznań pokonuje Raków Częstochowa 2:1 w meczu 20. kolejki Ekstraklasy

2024-02-11 7:00

Warta Poznań i Raków Częstochowa zmierzyły się w 20. kolejce Ekstraklasy na stadionie Respect Energy w Grodzisku Wielkopolskim. Mecz odbył się 11-02-2024 o godzinie 12:30. Warta Poznań zdobyła 2 gole, a Raków Częstochowa strzelił 1 gola.

Poprzednie mecze Warta Poznań - Raków Częstochowa

W ostatnich trzech meczach między Wartą Poznań a Rakowem Częstochowa padło łącznie sześć goli. Pierwszy mecz, który odbył się na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie dnia 15 lipca 2022 roku, zakończył się wynikiem 1:0 dla Rakowa Częstochowa. Drugi mecz miał miejsce na stadionie Groclinu Dyskobolii w Grodzisku Wielkopolskim dnia 28 stycznia 2023 roku i zakończył się remisem 1:1. Ostatni mecz, rozegrany na stadionie Miejski Piłkarski Raków w Częstochowie dnia 5 sierpnia 2023 roku, również zakończył się remisem, tym razem wynikiem 2:2. Stosunek bramek w rozegranych meczach Raków Częstochowa: 4, Warta Poznań: 3

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Wartą Poznań a Rakowem Częstochowa zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść gospodarzy. Już w 3 minucie meczu gracz o nazwisku Szmyt strzelił gola dla zespołu Warty Poznań, dając swojej drużynie pierwszą przewagę. W 20 minucie to Savic podwyższył prowadzenie dla Warty, zdobywając drugiego gola. Jednak w 35 minucie zawodnik Berggren z drużyny Raków Częstochowa otrzymała żółtą kartkę za faul. Następnie, w 40 minucie Luis z Warty Poznań również został ukarany żółtą kartką.

Przed przerwą, w doliczonym czasie gry (45+4 minuta), Vizinger z Warty Poznań również otrzymał żółtą kartkę. Jednak już w ostatniej minucie pierwszej połowy (45+5 minuta) gracz o nazwisku Nowak strzelił gola dla drużyny Rakowa Częstochowa, zmniejszając straty i ustalając wynik na 2:1 dla Warty Poznań na koniec pierwszej połowy meczu.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Wartą Poznań a Rakowem Częstochowa, który odbył się w Grodzisku Wielkopolskim, żadna z drużyn nie zdołała zdobyć gola. Wynik pierwszej połowy, gdzie Warta Poznań prowadziła 2:1 nad Rakowem Częstochowa, utrzymał się do końca spotkania. W 52 minucie zawodnik Mezghrani z drużyny Warty Poznań otrzymał żółtą kartkę. Pięć minut później trener dokonał zmiany w składzie swojej drużyny - Kupczak wszedł na boisko, zastępując Luisa.

W tej samej minucie Zurawski również otrzymał żółtą kartkę. W 58 minucie trener Warty Poznań dokonał kolejnych dwóch zmian - Eppel wszedł na boisko, zastępując Vizingera, a Kielb zastąpił Mezghraniego. W 65 minucie trener Rakowa Częstochowa dokonał zmiany w składzie - Matuszewski wszedł na boisko, zastępując Savica. Trzy minuty później Yeboah wszedł na boisko za Crnaca, a Zwolinski za Cebulę. W 80 minucie trener Rakowa Częstochowa dokonał kolejnych dwóch zmian - Arsenic wszedł na boisko, zastępując Berggrena, a Plavsic zastąpił Silvę.

W tej samej minucie trener Warty Poznań dokonał zmiany - Tiru wszedł na boisko, zastępując Prikryla. W 89 minucie trener Rakowa Częstochowa dokonał ostatniej zmiany - Drachal wszedł na boisko, zastępując Nowaka. W tej samej minucie Arsenic otrzymał żółtą kartkę. Na koniec regulaminowego czasu gry żółtą kartkę otrzymał również Stavropoulos z drużyny Warty Poznań. Podsumowując, druga połowa meczu pomiędzy Wartą Poznań a Rakowem Częstochowa była pełna zmian personalnych w obu drużynach, jednak żadna z nich nie była w stanie zdobyć gola.

Ostateczny wynik spotkania to: Warta Poznań 2, Raków Częstochowa 1.