Autor: Cyfrasport Mikael Ishak

PKO Ekstraklasa

Lech Poznań chciał gonić lidera, a zaliczył wpadkę z Piastem

2023-12-10 16:42

Lech Poznań niespodziewanie przegrał na własnym stadionie z Piastem Gliwice 0:1 w 18. kolejce PKO BP Ekstraklasy.

Poprzednie mecze zapowiadały wyrównany bój

W ostatnich trzech meczach pomiędzy Lechem Poznań a Piastem Gliwice wydarzyło się wiele. Pierwszy z nich odbył się na stadionie w Poznaniu, gdzie Lech Poznań zwyciężył 1:0. Był to emocjonujący mecz, w którym obie drużyny starały się zdobyć bramki, ale to Lech Poznań okazał się skuteczniejszy. Kolejne starcie miało miejsce na stadionie Miejskim w Gliwicach. Tym razem wynik zakończył się remisem 1:1. Obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia bramek, ale ostatecznie żadnej z nich nie udało się osiągnąć przewagi nad drugą stroną. Ostatni mecz również odbył się na stadionie Miejskim w Gliwicach. Tym razem jednak to Lech Poznań wyszedł zwycięsko, pokonując Piasta Gliwice 2:1. Była to bardzo emocjonująca i wyrównana gra, ale ostatecznie Lech Poznań okazał się lepszy i zdobył więcej bramek. W sumie można powiedzieć, że te trzy mecze były pełne napięcia i emocji. Obie drużyny pokazały swoje umiejętności i walkę na boisku, a wyniki były bardzo zróżnicowane - jedno zwycięstwo dla Lecha Poznań, jeden remis i jedno zwycięstwo dla Piasta Gliwice.

W pierwszej połowie dzisiejszego meczu w Poznaniu nie było większych emocji, mimo wysiłków obu drużyn. Na tablicy wyników długo widniał bezbramkowy rezultat.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Lecha z Piastem gospodarze nie zdołali odwrócić losów spotkania. To Piast Gliwice zdobył jedynego gola w meczu.  Ten decydujący moment nastąpił w 85 minucie, gdy Dziczek strzelił gola dla Piasta.

W doliczonym czasie gry było nerwowo. W 95. minucie Karlstrom z Lecha Poznań otrzymał żółtą kartkę. W 98. minucie Mokwa wszedł na boisko za Kądziora w drużynie Piasta, a Mokwa sam otrzymał żółtą kartkę minutę później.

Procent dokładnych podań 82% 67%

Lech Poznań przed meczem zajmował 3. miejsce w tabeli, wygrywając dotychczas 9 meczów, remisując 5 razy i przegrywając 3 razy. Natomiast Piast Gliwice zajmował przed meczem 13. miejsce w tabeli, wygrywając tylko 2 mecze, remisując 12 razy i przegrywając również 2 razy. Ich suma punktów wynosiła 18. Lech chciał zmniejszyć stratę do lidera i wykorzystać potknięcie Śląska Wrocław, ale Kolejorzowi się to nie udało.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Radomiaka Radom z Lechem Poznań odbędzie się 16 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00 na stadionie Radomiaka w Radom. Natomiast mecz Piasta Gliwice z Stalą Mielec zostanie rozegrany 18 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 na stadionie Miejskim w Gliwicach.