Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wielka liczba goli w meczu Sheriff Tyraspol - Slavia Praga, wynik 2:3

2023-12-01 7:00

W dniu 30 listopada 2023 roku o godzinie 21:00 w miejscowości Tyraspol na stadionie Bolshaya Sportivnaya Arena odbył się mecz grupy G Ligi Europy pomiędzy drużynami Sheriff Tyraspol i Slavia Praga. Wynik tego spotkania to 2:3 na korzyść Slavii Praga.

Poprzednie mecze Sheriff Tyraspol - Slavia Praga

W ostatnim czasie odbył się jeden mecz między Sheriffem Tyraspol a Slavią Praga. Spotkanie to miało miejsce na stadionie Fortuna Arena w miejscowości Praga w dniu 5 października 2023 roku. Wynik tego meczu to: Slavia Praga - 6, Sheriff Tyraspol - 0.

W pierwszej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Sheriffem Tyraspol a Slavią Praga, które odbyło się w Tyraspolu, gospodarze zdobyli bramkę w 45+3 minucie. Wynik na koniec pierwszej połowy to Slavia Praga 1 - Sheriff Tyraspol 1. Bramkę dla Slavii zdobył Jurecka po asyście Boril w 19 minucie. W 33 minucie żółtą kartkę otrzymał Konstantinos Apostolakis z drużyny Sheriffa za faul. Natomiast w doliczonym czasie gry, w 45+2 minucie, żółtą kartkę otrzymał Andres Dumitrescu z drużyny Slavii za faul.

Bramkę dla Sheriffa zdobył Tovar po asyście Ricardinho.

W drugiej połowie wczorajszego meczu pomiędzy Sheriffem Tyraspolem a Slavią Praga, które odbyło się w Tyraspolu, gospodarze zdołali odrobić straty i zdobyć jednego gola. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener drużyny Sheriffa Tyraspol zdecydował się na zmianę. Gracz o nazwisku Ankeye wszedł na boisko, zastępując Luvannora. W 56 minucie to właśnie Ankeye asystował przy bramce zdobytej przez Mbekeliego, dając prowadzenie swojej drużynie.

W 61 minucie trener Slavii Praga również dokonał zmiany. Wallem wszedł na boisko, zastępując Dumitrescu. Następnie w 67 minucie żółtą kartkę otrzymał Amine Talal z drużyny Sheriffa Tyraspol za niesportowe zachowanie. W 70 minucie trener Slavii Praga dokonał podwójnej zmiany. Chytil wszedł na boisko, zastępując van Burena, a Tijani Jureckiego.

W odpowiedzi trener drużyny Sheriffa Tyraspol również dokonał zmiany w składzie - Vinicius wszedł na boisko, zastępując Ricardinho. W 78 minucie Slavia Praga wyrównała stan meczu, zdobywając bramkę dzięki Zafeirisowi. W 83 minucie żółtą kartkę otrzymał Cedric Badolo z drużyny Sheriffa Tyraspol za niesportowe zachowanie, a Muhamed Tijani z drużyny Slavia Praga również został ukarany żółtą kartką za podobne przewinienie. W doliczonym czasie gry, w 90+5 minucie, Slavia Praga zdobyła decydującego gola dzięki Tijaniemu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Sheriff Tyraspol 2 - Slavia Praga 3.

Podsumowując drugą połowę spotkania, obie drużyny prezentowały wysoki poziom gry i nie brakowało emocji na boisku. Mimo starań gospodarzy, to goście zdołali utrzymać przewagę i wygrać ten mecz.

Statystyki obu zespołów po ich wspólnym meczu wyglądają w sposób następujący:

Zespół Sheriff Tiraspol rozegrał łącznie 9 meczów w ramach Ligi Europy, z czego 5 w fazie grupowej i 4 we wcześniejszych fazach. Wygrali 2 z tych meczów, zremisowali 3, a przegrali 4. Łącznie zdobyli 15 goli, z czego na swoim boisku strzelili ich 11. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo 5-1. Na wyjazdach rozegrali natomiast 4 mecze i zdobyli na nich tylko 4 gole. Średnia ilość goli zdobywanych przez Sheriff Tiraspol na mecz wynosiła więc 1.7. Zespół Slavia Praha również rozegrał w sumie 9 meczów w ramach Ligi Europy, z czego 5 w fazie grupowej i 4 we wcześniejszych fazach.

Wygrali oni aż 6 z tych meczów, zremisowali jeden, a przegrali dwa. Łącznie zdobyli oni imponującą liczbę 20 goli. Na swoim boisku strzelili ich natomiast tylko 13 w ciągu czterech spotkań. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to zwycięstwo aż 6-0. Na wyjazdach natomiast rozegrali pięć meczy i zdobyli na nich 7 goli. Najwyższy wynik, jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to zwycięstwo 2-0. Średnia ilość goli zdobywanych przez Slavia Praha na mecz wynosiła więc 2.2.

Tabela Grupa G:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Slavia Praga 4 0 1 13 4 9 12
2 AS Roma 3 1 1 9 4 5 10
3 Servette FC 1 2 2 4 9 -5 5
4 Sheriff Tyraspol 0 1 4 5 14 -9 1

Liga Europy - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Sheriffem Tyraspol a Slavią Praga, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz AS Romy z Sheriffem Tyraspol odbędzie się 14 grudnia 2023 roku o godzinie 18:45 na stadionie Olimpico w Rzymie. Natomiast mecz Slavii Praga z Servette FC zostanie rozegrany tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Fortuna Arena w Pradze. Będzie to kolejna szansa dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć cenne punkty w swoich ligach.