Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wielkie emocje i wiele bramek w meczu Galatasaray - Manchester United

2023-11-29 20:47

W dniu 29-11-2023 o godzinie 18:45, na stadionie Rams Global w Stambule, odbył się mecz pomiędzy Galatasaray a Manchesterem United w ramach Grupy A Ligi Mistrzów UEFA. Wynik tego spotkania to remis 3:3.

Poprzednie mecze Galatasaray - Manchester United

W ostatnich trzech meczach między Galatasaray a Manchesterem United doszło do dwóch spotkań na stadionie Old Trafford i jednego na Türk Telekom Arena. Pierwszy mecz odbył się w dniu 19 września 2012 roku, gdzie Manchester United wygrał 1:0. Drugie spotkanie miało miejsce 20 listopada tego samego roku na Türk Telekom Arena, gdzie Galatasaray zwyciężył 1:0. Ostatni mecz rozegrany został na stadionie Old Trafford w dniu 3 października 2023 roku, a Galatasaray odniósł zwycięstwo nad Manchesterem United. Stosunek bramek w rozegranych meczach Galatasaray: 4, Manchester United: 3

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa meczu Galatasaray z Manchesterem United zakończyła się wynikiem 2:1 dla drużyny z Manchesteru. W 11. minucie bramkę dla Manchesteru United zdobył Garnacho po asyście Fernandesa, a w 18. minucie Fernandes sam wpisał się na listę strzelców po podaniu od Shawa. W 27 minucie Fernandes otrzymał żółtą kartkę za sfaulowanie przeciwnika. Jednak w 29. minucie Galatasaray odpowiedział bramką zdobytą przez Ziyecha. Przed przerwą Boey z drużyny Galatasaray również otrzymał żółtą kartkę za sfaulowanie przeciwnika, a w doliczonym czasie gry Amrabat z Manchesteru United został ukarany żółtą kartką za brutalny faul.

W drugiej połowie meczu Galatasaray z Manchesterem United, który odbył się w Stambule, gospodarze zdołali odrobić straty i doprowadzić do remisu. W 54. minucie zawodnik Galatasaray, Ayhan, otrzymał żółtą kartkę za niesportowe zachowanie. Jednak już minutę później Manchester United zdobył bramkę dzięki McTominayowi po asyście Wan-Bissaki. W 58. minucie trener Manchesteru United dokonał dwóch zmian: Mainoo wszedł na boisko zastępując Amrabata, a Martial zastąpił Hojlunda. W 59. minucie Shaw otrzymał żółtą kartkę za brutalne zagranie.

W kolejnej minucie trener Galatasaray dokonał dwóch zmian: Akturkoglu wszedł na boisko zastępując Mertensa, a Oliveira zastąpił Ndombele. To jednak nie przeszkodziło Galatasaray w zdobyciu bramki w 62. minucie dzięki Ziyechowi. W 64. minucie Wan-Bissaka został ukarany żółtą kartką za sfaulowanie przeciwnika. W 71. minucie Akturkoglu zdobył kolejną bramkę dla Galatasaray po asyście Ziyecha, doprowadzając do remisu. W 78. minucie trener Manchesteru United dokonał dwóch zmian: Dalot wszedł na boisko zastępując Wan-Bissakę, a Pellistri zastąpił Garnacho.

W 82. minucie trener Galatasaray wprowadził Nelssona na boisko zastępując Angelino, a w 83. minucie Yilmaz wszedł zastępując Ziyecha. Ostatnia zmiana w drużynie Galatasaray nastąpiła w 88 minucie, gdy Demirbay wszedł na boisko zastępując Zahę. Cały mecz zakończył się remisem 3:3.

Statystyki obu zespołów przed ich meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Galatasaray rozegrał łącznie 10 meczów w ramach Ligi Mistrzów UEFA, z czego 5 miało miejsce w fazie grupowej, a 5 we wcześniejszych fazach. Wygrali oni 6 z tych spotkań, zremisowali 2 i przegrali 2. Łącznie zdobyli 19 goli, w tym 7 na swoim boisku. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to zwycięstwo 2:1. Na wyjazdach rozegrali również 5 meczów i zdobyli na nich 12 goli, przy najwyższym wyniku na wyjeździe to zwycięstwo 3:0. Średnia ilość zdobywanych przez Galatasaray goli na mecz wynosiła 1.9. Zespół Manchester United rozegrał natomiast tylko 4 mecze w ramach Ligi Mistrzów UEFA.

Wygrali oni jedno spotkanie, nie odnotowując żadnych remisów, ale przegrywając aż trzy razy. Łącznie zdobyli oni tylko 9 goli, w tym trzy na swoim boisku. Najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym stadionie to zwycięstwo 1:0. Na wyjazdach rozegrali tylko dwa mecze i zdobyli na nich sześć goli. Średnia ilość zdobywanych przez Manchester United goli na mecz wynosiła 2.3.

Tabela Grupa A:

Drużyna Wygrane Remisy Przegrane Strzelone Bramki Stracone Bramki Różnica Bramek Punkty
1 Bayern Monachium 4 0 0 11 6 5 12
2 Galatasaray 1 2 2 10 12 -2 5
3 FC Kopenhaga 1 1 2 7 8 -1 4
4 Manchester United 1 1 3 12 14 -2 4

Liga Mistrzów UEFA - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu między Galatasaray a Manchesterem United, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz FC Kopenhagi z Galatasaray odbędzie się 12 grudnia 2023 roku o godzinie 21:00 na stadionie Parken w Kopenhadze. Natomiast Manchester United zmierzy się z Bayernem Monachium tego samego dnia o tej samej godzinie na stadionie Old Trafford w Manchesterze.