Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wyrównane spotkanie Arsenalu z Bayernem Monachium - 2:2

2024-04-09 8:00

W emocjonującym ćwierćfinale Ligi Mistrzów UEFA Arsenal zmierzył się z Bayernem Monachium na stadionie Emirates w Londynie. Spotkanie, które odbyło się 9 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00, dostarczyło kibicom niezapomnianych chwil. Ostatecznie wynik tego starcia zakończył się remisem 2:2, co tylko podkreślało wyrównaną siłę obu drużyn.

Poprzednie mecze Arsenal - Bayern Monachium

W trzech ostatnich meczach między Arsenalem a Bayernem Monachium padło łącznie 11 goli. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Emirates w Londynie dnia 7 marca 2017 roku, gdzie Arsenal przegrał z Bayernem Monachium wynikiem 1:5. Drugi mecz odbył się 19 lipca 2017 roku, a obie drużyny zremisowały 1:1. Ostatni mecz miał miejsce 18 lipca 2019 roku, gdzie Arsenal wygrał z Bayernem Monachium wynikiem 2:1. Stosunek bramek w rozegranych meczach Arsenal: 4, Bayern Monachium: 7

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Arsenalu z Bayernem Monachium zakończyła się liczbą goli: Arsenal 1, Bayern Monachium 2. W 9 minucie zawodnik Davies z drużyny Bayernu Monachium otrzymał żółtą kartkę. W 12 minucie gracz o nazwisku Saka strzelił gola dla Arsenalu, a w 18 minucie Gnabry zdobył bramkę dla Bayernu Monachium. W 32 minucie to Kane strzelił gola dla drużyny Bayernu Monachium.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu Arsenalu z Bayernem Monachium, który odbył się w Londynie, doszło do kilku istotnych wydarzeń. Po pierwszej połowie wynik był niekorzystny dla gospodarzy - Arsenalu, który przegrywał 1:2 z Bayernem Monachium.

Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Arsenalu zdecydował się na zmianę w składzie swojej drużyny. Gracz Zinchenko wszedł na boisko, zastępując Kiwiora. W 55 minucie żółtą kartkę otrzymał Kane z drużyny Bayernu Monachium za faul łokciem. W 66 minucie trener Arsenalu dokonał kolejnej zmiany - Trossard wszedł na boisko, zastępując Martiniellego. Również w tej samej minucie trener Bayernu Monachium postanowił dokonać zmiany - Coman wszedł na boisko, a Sane opuścił plac gry.

Kolejna zmiana w drużynie Arsenalu miała miejsce w 67 minucie, gdy Gabriel Jesus wszedł na boisko, a Jorginho opuścił je. W 70 minucie trener Bayernu Monachium dokonał swojej drugiej zmiany - Guerreiro wszedł na boisko, a Gnabry opuścił je. W 76 minucie to zawodnik Arsenalu, Trossard, strzelił gola dla swojej drużyny, wyrównując tym samym wynik. W 86 minucie trener Arsenalu dokonał kolejnej zmiany - Partey wszedł na boisko, a Havertz opuścił je. W ostatnich minutach meczu, w 89 minucie, żółtą kartkę otrzymał Partey z drużyny Arsenalu za faul.

Ostateczny wynik meczu to Arsenal: 2, Bayern Monachium: 2. Mecz pomiędzy tymi dwoma zespołami zakończył się remisem 2:2.

Pomeczowe podsumowanie

Statystyki obu zespołów przed ich wspólnym meczem wyglądały w sposób następujący:

Zespół Arsenal rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA łącznie 8 meczów. Wygrali 5 z nich, zremisowali 1, a przegrali 2. W sumie zdobyli 17 goli. Na swoim boisku rozegrali 4 mecze i zdobyli tam 13 goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to 6-0. Na wyjazdach rozegrali również 4 mecze i zdobyli na nich tylko 4 gole, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1-2. Średnia ilość zdobywanych przez Arsenal goli na mecz wynosiła 2.1.

Zespół Bayern Monachium rozegrał w ramach Ligi Mistrzów UEFA również 8 meczów. Wygrali oni większość z nich - aż 6, zremisowali jeden i przegrali jeden. Łącznie zdobyli oni jednak mniej goli niż Arsenal - tylko 15. Na swoim boisku rozegrali również cztery mecze i zdobyli tam tylko dziewięć goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na własnym boisku to było zwycięstwo z wynikiem 3-0. Na wyjazdach grali również cztery mecze i zdobyli na nich sześć goli, a najwyższy wynik jaki udało im się osiągnąć na wyjazdach to 1-3. Średnia ilość zdobywanych przez Bayern Monachium goli na mecz wynosiła 1.9.

Oba zespoły z niecierpliwością czekają na mecz rewanżowy

Liga Mistrzów UEFA - Mecz rewanżowy:

Mecz pomiędzy Bayernem Monachium a Arsenalem odbędzie się 17 kwietnia 2024 roku o godzinie 21:00. Miejscem rozegrania tego spotkania będzie stadion Allianz Arena w Monachium.