Mecz piłkarski

Autor: Bartosz Orliński Mecz piłkarski

Wymiana ciosów w Lublinie. Motor lepszy od Resovii

2023-11-25 21:56

Piłkarze Motoru Lublin wygrali z Resovią 3:2 w meczu 16 kolejki I Ligi. Po dwóch meczach bez zwycięstwa piłkarze trenera Goncalo Feio zainkasowali 3 punkty.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Motoru z Resovią zakończyła się wynikiem 2:1 na korzyść gospodarzy. W 7 minucie to drużyna Resovii Rzeszów otworzyła wynik spotkania, gdy Łyszczarz strzelił bramkę po asyście Górskiego. Jednak w 26 minucie Motor  odpowiedział bramką, którą zdobył Ceglarz po podaniu Rybickiego. Przewaga Motoru został jeszcze powiększona w 41 minucie, kiedy to Rudol strzelił kolejnego gola dla swojej drużyny. Na koniec pierwszej połowy wynik meczu był korzystny dla Motoru Lublin - 2:1.

Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Resovii Rzeszów dokonał zmiany w składzie. Gracz Adamski wszedł na boisko, zastępując Zastavnyiego. W 62 minucie to samo zrobił trener Motoru  - Wełniak wszedł na boisko, zastępując Śpiewaka. Jednak to Resovia Rzeszów zdobyła pierwszą bramkę w drugiej połowie.

W 63 minucie Ibe-Torti doprowadził do remisu. Wkrótce potem, w 66 minucie Scalet z drużyny Motoru otrzymał żółtą kartkę za faul. W odpowiedzi na bramkę rywali, w 72 minucie Ceglarz zdobył kolejnego gola dla Motoru Lublin, przywracając im prowadzenie. Trener Resovii Rzeszów również dokonał zmian w składzie swojej drużyny w 73 minucie - Eizenchart wszedł na boisko, zastępując Mazka oraz Urynowicz zastąpił Łyszczarza. W 75 minucie trener Motoru dokonał zmian - Staszak wszedł na boisko, zastępując Lisa, a Gąsior zastąpił Scaleta. W tej samej minucie Sędzikowski wszedł na boisko, zastępując Rybickiego. W 80 minucie trener Resovii Rzeszów dokonał ostatniej zmiany w składzie - Wasiluk wszedł na boisko, zastępując Kanacha. W końcowych minutach meczu trener Motoru Lublin również dokonał zmiany w składzie - Luberecki wszedł na boisko, zastępując Palacza. W 87 minucie trener Resovii Rzeszów dokonał ostatniej zmiany - Mikrut wszedł na boisko, zastępując Górskiego. W doliczonym czasie gry, w 90+2 minucie Urynowicz z Resovii otrzymał żółtą kartkę.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem: Motor Lublin 3 : 2 Resovia Rzeszów.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Motor Lublin po rozegranym meczu z Resovią szybko przygotowuje się do kolejnych spotkań. Ich następny mecz odbędzie się 3 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, gdzie zmierzą się z drużyną Podbeskidzia Bielsko-Biała. Z kolei Resovia Rzeszów po przegranej potyczce z Motorem Lublin również nie zwalnia tempa i już 2 grudnia 2023 roku o godzinie 20:00 na stadionie w Rzeszowie podejmie Wisłę Płock. Będzie to kolejna okazja dla obu drużyn, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdobyć cenne punkty w rozgrywkach.