Znakomity finisz Wisły w meczu z GKS-em. Pięć goli w Krakowie

2023-11-25 20:14

W meczu I ligi w ramach 16 kolejki rozgrywek Wisła Kraków wygrała u siebie z GKS-em Katowice 3:2. Dwa decydujące gole piłkarze "Białej Gwiazdy" strzelili w doliczonym czasie.

Poprzednie mecze Wisła Kraków - GKS Katowice

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między Wisłą Kraków a GKS-em Katowice. Pierwszy mecz został rozegrany na stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie dnia 9 sierpnia 2022 roku i zakończył się wynikiem Wisła Kraków 2, GKS Katowice 1. Drugi mecz odbył się na stadionie w Katowicach dnia 4 marca 2023 roku, a jego rezultat to: GKS Katowice 1, Wisła Kraków 3. Stosunek bramek w rozegranych meczach GKS Katowice: 2, Wisła Kraków: 5

Przebieg spotkania

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu Wisły Kraków z GKS-em Katowice zakończyła się wynikiem 1:0 dla Wisły. W 3 minucie Goku Roman zdobył bramkę po asyście Sobczaka. W 11 minucie Repko z drużyny GKS Katowice otrzymał żółtą kartkę, a w 21 minucie zarówno Bergier z GKS Katowice, jak i Colley z Wisły Kraków również zostali ukarani żółtymi kartkami.

W 56 minucie żółtą kartkę otrzymał Rogal z drużyny GKS Katowice.

Następnie, w 57 minucie, bramkę dla GKS-u Katowice zdobył Bergier. W 63 minucie kolejną bramkę dla GKS-u Katowice zdobył Mateusz Mak po asyście Kozubala. W 66 minucie trener Wisły Kraków dokonał dwóch zmian w swojej drużynie - Alfaro wszedł na boisko zastępując Sapałę, a Baena Perez zastąpił Goku Romana. W 72 minucie trener GKS-u Katowice dokonał zmiany - Marzec wszedł na boisko, zastępując Błąda. W 83 minucie kolejna zmiana w drużynie GKS-u Katowice - Arak wszedł na boisko, zastępując Bergiera.

W 87 minucie trener Wisły Kraków dokonał dwóch zmian - Gogół wszedł na boisko zastępując Dudę, a Olejarka zastąpił Mikiego. W 89 minucie trener GKS-u Katowice dokonał trzech zmian - Brzozowski wszedł na boisko zastępując Wasielewskiego, Figiel zastąpił Kozubala, a Shibata zastąpił Maka. W doliczonym czasie gry, w 90+7 minucie, bramkę dla Wisły Kraków zdobył Gogol po asyście Jarocha. W 90+10 minucie kolejną bramkę dla Wisły Kraków zdobył Baena Perez po asyście Sobczaka. W 90+12 minucie żółtą kartkę otrzymał None z drużyny Wisła Kraków. Cały mecz zakończył się wynikiem: Wisła Kraków 3, GKS Katowice 2.

I Liga - Następne mecze obydwóch zespołów:

Po rozegranym meczu pomiędzy Wisłą Kraków a GKS-em Katowice, oba zespoły mają już zaplanowane kolejne spotkania. Mecz Bruk-Bet Termaliki Nieciecza z Wisłą Kraków odbędzie się 1 grudnia 2023 roku o godzinie 20:30 na stadionie w Niecieczy. Natomiast GKS Katowice zmierzy się z Arką Gdynia 2 grudnia 2023 roku o godzinie 15:00 na stadionie przy ulicy Bukowej w Katowicach.