piłka nożna

Autor: Bartosz Orliński / AI Gol

Zwycięstwo Legii nad Ruchem w 20. kolejce Ekstraklasy

2024-02-09 7:00

W 20. kolejce Ekstraklasy odbył się mecz pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa. Spotkanie miało miejsce na stadionie Miejskim w Chorzowie o godzinie 20:30 w dniu 09-02-2024. W trakcie tego meczu Ruch Chorzów nie zdobył żadnej bramki, natomiast Legia Warszawa strzeliła jednego gola.

Poprzednie mecze Ruch Chorzów - Legia Warszawa

W ostatnim czasie odbyły się dwa mecze między Ruchem Chorzów a Legią Warszawa. Pierwszy mecz miał miejsce 16 grudnia 2022 roku na stadionie Legia Training Center Książenice w miejscowości Książenice. Spotkanie zakończyło się wynikiem Legia Warszawa 2, Ruch Chorzów 1. Drugi mecz odbył się 6 sierpnia 2023 roku na stadionie Miejski Legii Warszawa Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wynik tego spotkania to Legia Warszawa 3, Ruch Chorzów 0. Stosunek bramek w rozegranych meczach Legia Warszawa: 5, Ruch Chorzów: 1

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa zakończyła się bezbramkowym remisem. Już w pierwszej minucie spotkania sędzia ukarał żółtą kartką zawodnika Legii Warszawa, Augustyniaka. W 28 minucie to zawodnik Ruchu Chorzów, Feliks, otrzymał żółtą kartkę. Mimo intensywnej gry obu drużyn, żadna z nich nie zdołała zdobyć gola w pierwszej połowie meczu.

W drugiej połowie dzisiejszego meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa, który odbył się w Chorzowie, drużyna gości zdołała zdobyć jedynego gola, zmieniając tym samym wynik spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej połowy, w 46 minucie, trener Legii Warszawa dokonał zmiany w składzie. Gracz Kapustka wszedł na boisko, zastępując Augustyniaka. W 56 minucie to właśnie Legia Warszawa objęła prowadzenie. Gual strzelił gola dla swojej drużyny. W 64 minucie trener Legii Warszawa ponownie dokonał dwóch zmian w składzie.

Morishita wszedł na boisko, zastępując Kuna, natomiast Rosolek zastąpił Guala. W 74 minucie kolejna zmiana w drużynie Legii Warszawa - Pekhart wszedł na boisko, zastępując Kramera. W odpowiedzi na te zmiany, trener Ruchu Chorzów dokonał dwóch zmian w 76 minucie. Dlugosz wszedł na boisko, zastępując Kozaka, a Wilak zastąpił Vlkanova. W 80 minucie kolejna zmiana w drużynie Ruchu Chorzów - Josema wszedł na boisko, zastępując Monetę.

W 81 minucie trener Legii Warszawa dokonał ostatniej zmiany w składzie. Rejczyk wszedł na boisko, zastępując Josue. W 84 minucie trener Ruchu Chorzów dokonał dwóch zmian. Starzyński wszedł na boisko, zastępując Letniowskiego, a Szur zastąpił Feliksa. Mecz zakończył się wynikiem: Ruch Chorzów 0 - 1 Legia Warszawa.

Procent dokładnych podań 73% 79%

Podsumowując sytuację drużyn Ruch Chorzów i Legia Warszawa, przed meczem Legia zajmowała 5. miejsce w tabeli, natomiast Ruch Chorzów był na 17. miejscu. Do tej pory Legia wygrała 9 meczy, zremisowała 5 i przegrała 5, co dało im sumę 32 punktów. Natomiast Ruch Chorzów wygrał tylko jeden mecz, zremisował dziesięć razy i przegrał osiem razy, co daje im sumę 13 punktów. W rozegranym meczu zwyciężyła Legia Warszawa, zdobywając tym samym kolejne 3 punkty. Po dodaniu tych punktów do dotychczasowej sumy, aktualnie Ruch Chorzów posiada 13 punktów, a Legia Warszawa ma ich już 35.

Ekstraklasa - Następne mecze obydwóch zespołów:

Ruch Chorzów zmierzy się z Wartą Poznań w kolejnym meczu, który odbędzie się 17 lutego 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Śląski w Chorzowie. Natomiast Legia Warszawa zagra przeciwko Puszczy Niepołomice dzień później, czyli 18 lutego 2024 roku o godzinie 15:00 na stadionie Miejskim Legii Im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.