Jurgen Klopp

Borussia - Bayer 0:1. Hit dla Leverkusen, Borussia z kontuzjami

2013-12-09 5:30

Ciąg dalszy problemów Borussii Dortmund. Wicemistrz Niemiec przegrał z Bayerem Leverkusen 0:1 (gol Sona), ale też stracił dwóch zawodników - Nuriego Sahina (25 l.) i Svena Bendera (24 l.), którzy doznali kontuzji. Niemiłosiernie faulowany był Robert Lewandowski (25 l.). Polski napastnik przez brutalną grę gości nie mógł rozwinąć skrzydeł.

Zawodnicy Bayeru od początku urządzili sobie polowanie na nogi Lewandowskiego. Polaka ostro faulowali m.in. Gonzalo Castro (26 l.) i Emir Spahić (33 l.). Po brutalnym zagraniu tego drugiego w obronie Lewandowskiego stanęła niemal cała jedenastka Borussii. Bośniak nie przyznał się do faulu i dalej się awanturował, za co sędzia pokazał mu czerwoną kartkę.

Słabo spisał się również Kuba Błaszczykowski (28 l.), który w 67. minucie został zmieniony przez Hofmanna. Wracający po kontuzji Łukasz Piszczek (28 l.) grał od 82. minuty i niczym szczególnym się nie wyróżnił.

Porażka Borussii ma bardzo poważne konsekwencje dla jej sytuacji w tabeli. BVB zajmuje 3. miejsce, do drugiego Bayeru traci już 6 pkt, a do lidera, Bayernu - aż 10. Bawarczycy w tej kolejce dali pokaz wielkiej siły. Na wyjeździe pokonali Werder Brema aż 7:0.

Na pocieszenie dla kibiców Borussii i Lewandowskiego Polak nadal pozostaje liderem klasyfikacji strzelców (11 goli).