Robert Lewandowski, Borussia Dortmund

Borussia - HSV. Czerwona kartka Roberta Lewandowskiego YOUTUBE + SONDA

2013-02-11 8:42

Kolejne potknięcie Borussii Dortmund. Tym razem mistrz Niemiec przegrał 1:4 z HSV Hamburg, a antybohaterem meczu został Robert Lewandowski. Polakowi puściły nerwy i wyleciał z boiska za nieładny faul i popchnięcie rywala. Dwa gole dla HSV zdobył były napastnik Lecha Poznań - Artiom Rudniew. Zobacz zagranie Polaka na WIDEO.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla zespołu Jurgena Kloppa. Już w 17. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Już minitę później goście odpowiedzili za sprawą Artioma Rudniewa.

"Lewy" tym sposobem zdobył 14 gola w sezonie, a Łotysz - inny były snajper Lecha Poznań - 9.

Na przerwę z prowadzeniem schodzili jednak piłkarze z Hamburga po trafieniu Heung Min Sona, a Borussia kończyła w dziesiątkę. W 31. minucie czerwoną kartkę na rywalu obejrzał bowiem Robert Lewandowski.

Polak najpierw faulował Pera Skejlbreda, a potem odepchnął interweniującego Rafaela van der Vaarta. Sędziowie po naradzie uznali, że snajperowi Borussia należy się bezpośrednia czerwona kartka. Holender zobaczył "żółtko".

W 60. minucie siły na boisku wyrównały się, bo tym razem z czerwonym kartonikiem do szatni zeszedł Bruma. Chwilę potem na 3:1 strzelił ponownie Artiom Rudniew i zaliczył 10 w tym sezonie gola. Na tym jednak goście nie skończyli. W 86. minucie Son zdobył drugą dziś bramkę, a w doliczonym czasie gry apetyt na hat-tricka miał Rudniew, ale w dobrej sytuacji trafił tylko w boczną siatkę.