SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna bundesliga Co dalej z Arturem Sobiechem? "Do Polski wracam tylko na ślub" [GALERIA]

Co dalej z Arturem Sobiechem? "Do Polski wracam tylko na ślub" [GALERIA]

10.05.2017, godz. 02:00
Artur Sobiech, Bogna Dybul, dziewczyna
Artur Sobiech z narzeczoną Bogną Dybul foto:

Po sześciu latach gry Artur Sobiech odchodzi z Hannoveru. Nie zamierza jednak wracać do polskiej Ekstraklasy. - Czuję się na siłach kontynuować karierę za granicą, mój agent prowadzi rozmowy z kilkoma klubami. Do Polski przyjadę w najbliższym czasie, ale tylko... na swój ślub z Bogną w czerwcu - mówi nam.

"Super Express": - Kiedy zapadła decyzja, że odchodzisz z Hannoveru?

Artur Sobiech: - Bezpośrednio po ubiegłym sezonie miałem możliwość przedłużenia umowy z Hannoverem, ale się wahałem, czy po 6 latach gry w jednym klubie nie czas na zmianę. A potem trudno było o korzystną umowę, skoro grałem mało w lidze.

- Naprawdę nie bierzesz pod uwagę powrotu do Ekstraklasy?

- Rozmawiam z kilkom klubami, ale z żadnym z Ekstraklasy. Nie muszę wracać do Ekstraklasy, żeby się odbudować albo coś udowadniać. Czuję się na siłach grać za granicą.

- Ale chyba twoje aspiracje w Bundeslidze były większe?

- Tak, ale pobytu w Hannoverze nie odbieram jako porażki. Może statystyki nie są oszałamiające (98 meczów/18 bramek w 1. Bundeslidze - red.), ale grałem w bardzo dobrym okresie dla klubu, gdy wystąpiliśmy w ćwierćfinale Ligi Europy. Myślę, że mnie tutaj ceniono, bo w niedzielę przed superważnym meczem ze Stuttgartem, ostatnim przed naszą publicznością, planuje się moje pożegnanie. Tego zaszczytu nie dostąpią Edgar Prib ani Miiko Albornoz, którzy też odchodzą z klubu. Mam nadzieję, że zaliczę jeszcze awans do Bundesligi, na co mamy ogromną szansę. Mój problem w Hannoverze polegał na tym, że gdy zaczynałem grać dobrze i strzelać bramki, to przytrafiały mi się kontuzje.

autor: Rozmawiał Jerzy Chwałek zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: