SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Kibole Borussii Dortmund grożą śmiercią swojemu dyrektorowi [ZDJĘCIA]

Kibole Borussii Dortmund grożą śmiercią swojemu dyrektorowi [ZDJĘCIA]

04.03.2017, godz. 11:22
Borussia Dortmund, FSV Mainz
foto: Eastnews

Dyrektor  sportowy Borussii Dortmund, Hans-Joachim Watzke jest zastraszany przez radykalnych kibiców swojego klubu. Ugrupowanie fanów BVB stworzyło graffiti, w którym ostrzegają Niemca, że jego dni są policzone. Grożenie śmiercią jest oczywiście czynem karalnym, dlatego sprawa trafiła do organów ściągania i zajmuje się nią już policja.

 

Niemieckie media obiegło zdjęcie, przedstawiające graffiti wykonane na jednym z murów w Dortmundzie. Na nim przeczytać można: „Aki Watzke aus der Traum, bald liegst du im Kofferraum”, co oznacza: „Watzke, marzenie prysło. Za niedługo będziesz leżał w bagażniku.” Malowidło jest także opatrzone znakiem identyfikacyjnym prawicowego radykalnego ugrupowania kibiców Borussii „0231 Riot”. Policja została powiadomiona o szokujących pogróżkach i wszczęła postępowanie.

 

„0231 Riot” jest chuligańskim ugrupowaniem fanów Borussii Dortmund. Według niemieckich mediów do tej grupy należą osoby związane ze światem przestępczym, które hołdują rasistowskim poglądom. To między innymi w kierunku tego ugrupowania zostały wymierzone ostatnie decyzje klubu z Północnej Westfalii, mające na celu zwalczać agresję i rasizm na trybunach. „0231 Riot” już wcześniej łamali prawo i negatywnie wpływali na wizerunek kibiców BVB. Przed meczem ligowym z Darmstadt policja zatrzymała autokar, w którym jechali członkowie ugrupowania i przewozili zakazane środki pirotechniczne, a także narkotyki.

Hans-Joachim Watzke całe zajście komentuje zdecydowanie: - Ta grupa nie jest w żaden sposób związana z BVB. Swoimi czynami tylko szkodzą naszemu klubowi – odciął się od dyskusji Niemiec.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: