SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Łukasz Piszczek nigdzie się nie wybiera! Przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund

Łukasz Piszczek nigdzie się nie wybiera! Przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund

06.04.2017, godz. 18:13
Łukasz Piszczek
Łukasz Piszczek foto:

Potwierdziło się to, o czym pisaliśmy jakiś czas temu. W czwartek Łukasz Piszczek przedłużył kontrakt z Borussią Dortmund. "Piszczu" na Signal Iduna Park będzie występował do końca sezonu 2018/19. Poprzednia umowa reprezentanta Polski z BVB wygasała z końcem przyszłych rozgrywek.

Łukasz Piszczek do Borussii Dortmund trafił w lipcu 2010 roku z Herthy Berlin. Karierę rozpoczynał jako napastnik i właśnie w stolicy Niemiec zapadła decyzja, która znacząco wpłynęła na jego przygodę z piłką - został przekwalifikowany na bocznego obrońcę. "Piszczu" w Dortmundzie szybko wywalczył sobie miejsce w składzie, wygryzając Patricka Owomoyelę. Przez siedem lat gry w barwach BVB 31-latek wystąpił w dwustu sześćdziesięciu meczach. Strzelił w nich szesnaście goli i zaliczył dziewiętnaście asyst. W obecnym sezonie jest wyjątkowo skuteczny - zdobył pięć bramek i dorzucił cztery kluczowe podania.

W rozmowie z oficjalną stroną klubową Borussii Piszczek nie ukrywał radości z podpisania nowej umowy z ekipą z Dortmundu. – Jestem szczerze szczęśliwy, że będę mógł grać w żółtych barwach, przed naszymi wspaniałymi fanami przez jeszcze co najmniej dwa sezony - powiedział piłkarz. Z usług Polaka zadowolone są także władze klubu. – "Piszczu" to absolutny wzór do naśladowania dla wszystkich naszych młodych zawodników. Jest jednym z liderów drużyny zarówno dzięki postawie na boisku, jak i poza nim - skomentował dyrektor sportowy BVB Michael Zorc.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: