SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Mario Goetze wrócił do gry! Niemiec pokonał chorobę [ZDJĘCIA]

Mario Goetze wrócił do gry! Niemiec pokonał chorobę [ZDJĘCIA]

15.07.2017, godz. 20:58
Mario Goetze, Borussia Dortmund
foto: CYFRA SPORT

Mario Goetze wrócił na murawę! Niemiecki pomocnik zaliczył półgodzinny występ w spotkaniu towarzyskim z Urawa Red Diamond. To dla niego pierwszy występ od pięciu miesięcy. Na początku roku zdiagnozowano bowiem u niego chorobę metaboliczną, a bohaterowi finału mistrzostw świata z 2014 roku groziło nawet zakończenie kariery.

Goetze w 62. minucie wprawił fanów w stan euforii. Dla niego to też był moment wyjątkowy. Niemiec pierwszy raz od końca stycznia znalazł się w składzie BVB. Zmienił Nuriego Sahina, dostał futbolówkę i udowodnił, że śladu po chorobie metabolicznej już nie ma. Znów wyglądał jak zawodowy sportowiec. Przypominając sobie zdjęcia Niemca z czasów przymusowej banicji, gdy dopiero rozpoczynał kurację, Super Mario ubyło jakby połowę.

W Dortmundzie wszyscy zdają sobie jednak sprawę, że sytuacja Goetze jest więcej niż skomplikowana. Dyrektor sportowy BVB, Michael Zorc, powiedział, że na razie nie zna daty powrotu piłkarza do regularnych treningów. - Nie trenował jednak przez pięć miesięcy z resztą drużyny, dlatego nie chcemy na razie budzić wielkich oczekiwań - stwierdził.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: