SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Robert Lewandowski: Zagraliśmy z Herthą w ping-ponga [GALERIA]

Robert Lewandowski: Zagraliśmy z Herthą w ping-ponga [GALERIA]

20.02.2017, godz. 02:00
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto:

Kibice kochają takie emocje, a adrenalina po strzeleniu gola w ostatniej sekundzie jest naprawdę duża. Czekaliśmy na swoją szansę i się doczekaliśmy - mówił "Super Expressowi" Robert Lewandowski (29 l.), który wszedł na boisko po przerwie i w ostatniej akcji uratował Bayern przed porażką z Herthą w Berlinie (1:1).

"Super Express": - Ostatnie wasze mecze w lidze - z Ingolstadt (2:0, bramki w 90. i 91. min.) i Herthą kosztowały kibiców Bayernu mnóstwo nerwów. Wierzył pan w końcówce spotkania w Berlinie, że teraz też zakończy się szczęśliwie?

Robert Lewandowski: - Trzeba wierzyć, jeśli sędzia dolicza aż 5 minut, bo to jednak sporo czasu. Wierzyliśmy, że nadarzy się okazja, może właśnie jakiś stały fragment gry, który będzie dobrą sytuacją bramkową. W takim momencie ważne jest ustawienie pod bramką. Doczekaliśmy się, a zagranie było trochę jak w ping-pongu i przyniosło upragnionego gola. Adrenalina po takiej bramce jest na pewno większa, niż gdybym strzelił pół godziny wcześniej.

- Po meczu z Arsenalem (5:1) i ostrym starciu z Laurentem Koscielnym powiedział pan, że miał krew na stopie. Z tego powodu nie zagrał pan od początku przeciwko Hercie?

- Nie, ze stopą jest wszystko dobrze, a na pewno nie stało się nic takiego, żebym nie mógł grać od początku. Trener Ancelotti dał mi po prostu odpocząć.

- Nie do końca, bo musiał pan jednak wejść i ratować kolegów?.

- Tak się ułożył mecz. Tym bardziej się cieszę, że odpocząłem, a jednocześnie wszedłem i strzeliłem gola. Dla mnie 10 dni bez rozegranych 90 minut to jest duży odpoczynek. Mam na myśli czas od meczu z Arsenalem do kolejnego spotkania w lidze, w najbliższą sobotę z HSV Hamburg. Dodatkowo dostaliśmy teraz dwa dni wolnego od naszego trenera.

- Imponuje pan formą fizyczną. Jak można się tak szybko zregenerować po meczach?

- To też zasługa mojej żony, ale wszystkiego nie mogę zdradzić. Na pewno trzeba być konsekwentnym w diecie i nie tylko. Albo się robi wszystko w tym kierunku, albo nic.

- Koledzy z reprezentacji, choćby Kamil Grosicki czy Artur Sobiech, pytali o rady pana żonę w zakresie diety. Piłkarze Bayernu też się radzą?

- Każdy robi swoje, ja nikogo nie namawiam (śmiech).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: