SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Robert Lewandowski zarobi 100 milionów euro! Szczegóły nowego kontraktu z Bayernem

Robert Lewandowski zarobi 100 milionów euro! Szczegóły nowego kontraktu z Bayernem

14.12.2016, godz. 07:39
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski foto: EAST NEWS

W siedzibie Bayernu Monachium doszło do historycznego wydarzenia. Robert Lewandowski (28 l.) podpisał nowy, pięcioletni kontrakt z Bawarczykami, bijąc kilka finansowych rekordów. To najwyższa umowa w historii polskiego sportu i najwyższa w historii Bundesligi! Jak udało nam się ustalić, Lewandowski będzie zarabiać w zespole mistrza Niemiec 20 milionów euro rocznie! Czyli 384 tysiące euro tygodniowo!

Robert Lewandowski zarobi przez pięć lat 100 milionów euro. Nigdy wcześniej polski sportowiec nie widział na oczy takich pieniędzy. Roczna gaża "Lewego" to 20 milionów euro. Wprawdzie pojawiały się przecieki, że kontrakt Polaka wynosi o 5 mln euro rocznie mniej, ale z naszych informacji wynika, że menedżerom kapitana kadry udało się wynegocjować pieniądze jakich nikt w historii Bundesligi jeszcze nie miał. Wlaśnie wspomniane 20 milionów. Przy kasie nasz napastnik wyprzedzi więc nie tylko najlepiej zarabiających w Bayernie do tej pory – Thomas Mueller i Manuel Neuer mają po 15 mln – ale wszystkich, którzy kiedykolwiek biegali po niemieckich boiskach.

Ze względu na ogromne kwoty, które wchodziły  w grę negocjacje trwały bardzo długo. Ostatecznie zakończyły się jednak porozumieniem i w siedzibie Bayernu, w obecności menedżera Cezarego Kucharskiego i współpracującego z nim Maika Barthela, Lewandowski podpisał we wtorkowe popołudnie lukratywną umowę. Tylko w ostatnich miesiącach Kucharski i Barthel spotykali się z władzami Bayernu KILKANAŚCIE razy.

W umowie, ze względu na gigantyczne zarobki wynegocjowane przez obóz Polaka, nie ma wpisanej kwoty odstępnego, co oznacza, że inny klub, który ewentualnie zgłosi się po Roberta, musiałby zapłacić dokładnie tyle, ile zażąda Bayern. A że monachijczycy nie chcą słyszeć o odejściu "Lewego", to mogłaby ich przekonać jedynie – choć i to nie jest pewne – kwota znacznie przekraczająca 100 mln euro. Na razie jednak, to znaczy do lata, o odejściu nie ma mowy. Lewandowski skupi się na walce o Ligę Mistrzów, mistrzostwo Niemiec i kolejną koronę króla strzelców.

- Jestem bardzo zadowolony z tego porozumienia. Mamy z Bayernem wspólne wielkie cele – powiedział Lewandowski. I do lata nic się nie zmieni. A wtedy, jak czasem można nieoficjalnie usłyszeć, Real Madryt ma podjąć ostatnią próbę wyciągnięcia Roberta z Monachium.

autor: Piotr Koźmiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: