SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport piłka nożna bundesliga Transmisje TV z Bundesligi w Eleven od przyszłego sezonu

Transmisje TV z Bundesligi w Eleven od przyszłego sezonu

16.02.2017, godz. 14:31
Robert Lewandowski celebruje gola w meczu Bayern - Atletico
foto: EAST NEWS

Grupa Eleven Sports Network poinformowała w czwartek, że nabyła prawa do transmitowania Bundesligi. Oznacza to, że od przyszłego sezonu niemiecka liga zniknie z antenty Eurosportu. To kolejne rozgrywki, które pokażą kanały Eleven. W 2015 roku spółka nabyła prawo do pokazywania ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej.

Do końca bieżących rozgrywek transmisje TV z Bundesligi będzie można oglądać jeszcze w Eurosporcie. Stacja ta pokazywała rozgrywki za naszą zachodnią granicą od 2009 roku. Po czterech latach podpisano kolejną umowę, która wygasa właśnie po obecnym sezonie. Eleven postanowiło włączyć się do walki o prawa telewizyjne i starcie to wygrało. Od przyszłej kampanii wszystkie mecze ligi niemieckiej będzie można obejrzeć na antenach Eleven Sports Network.

W pakiecie są także spotkania 2.Bundesligi, barażowe oraz rywalizacja o Superpuchar Niemiec. Jeden z meczów każdej kolejki (sobota, godzina 18:30) będzie pokazywany także przez innego nadawcę, którego wybierze DFL (Deutsche Fussball Liga). Eleven Sports Network na polskim rynku istnieje od 2015 roku. Spółka dysponuje trzema kanałami: Eleven, Eleven Sports, Eleven Extra. Oprócz Bundesligi stacja ma także prawa do ligi hiszpańskiej, francuskiej i włoskiej.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: