SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport piłka nożna bundesliga Z ringu na boisko. Tim Wiese wraca do bramki

Z ringu na boisko. Tim Wiese wraca do bramki

07.03.2017, godz. 16:21
Tim Wiese
foto: Twitter

Tim Wiese wróci na boisko. Były niemiecki bramkarz, który zakończył profesjonalną karierę i przeniósł się na ring, gdzie walczył w ramach walk wrestlingowych, znów stanie pomiędzy słupkami. 1 kwietnia Wiese zagra na najniższym poziomie rozgrywkowym w Niemczech. Wtedy założy koszulkę drużyny SSV Dillingen i wciąż nie wiadomo, czy będzie to jednorazowy epizod, czy dłuższa przygoda?

36-letni sportowiec ma za sobą występy w Bundeslidze, Lidze Mistrzów, a także w reprezentacji Niemiec. Po transferze do Hoffenheim w 2012 roku Wiese dostawał mało szans na grę i coraz więcej czasu spędzał na siłowni. Szybko jego sylwetka zmieniła się nie do poznania i Niemiec nie był w stanie wrócić do gry na najwyższym poziomie. Dlatego zakończył piłkarską karierę i zmienił profesję. Został zawodnikiem WWE. Wkrótce jednak były golkiper zostawi wrestling i ponownie założy rękawice bramkarskie.

1 kwietnia Wiese zagra w barwach drużyny SSV Dillingen, która występuje w najniższej lidze piłkarskiej w Niemczech. Rywalem drużyny ze Szwabii będzie TSV Haunsheim. – Chcę zrobić coś dla piłki amatorskiej. Ona często jest dziś zapomniana – powiedział o swojej decyzji Wiese. Występ byłego bramkarza reprezentacji Niemiec ma być formą prezentu dla jego przyjaciela, Christopha Nowaka, który zasiada w radzie nadzorczej SSV Dillingen. Ciekawe, czy data powrotu Niemca jest przypadkowa, czy może to żart aprillisowy?

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: